Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
masowe łączenie sąsiednich poligonów
07-04-2015, 10:28,
#1
masowe łączenie sąsiednich poligonów
Witajcie.

Męczę się z próbą połączenia stykających się ze sobą poligonów. Wiem, jak to zrobić ręcznie, ewentualnie wg tego samego atrybutu, ale mam mały bałagan (poligony zachodzą na siebie), a baza jest b. duża i chciałbym to uporządkować łącząc sąsiednie poligony w jeden. Nie nie chcę jednocześnie, by wszystkie poligony w bazie (również te oddalone od siebie) połączyły się.

pozdrawiam
09-04-2015, 16:41,
#2
RE: masowe łączenie sąsiednich poligonów
W sumie ciekawy problem... Próbowałem znaleźć jakieś rozwiązanie (Kontrola topologii, minibufory, zapytania przestrzenne), ale tak średnio mi wyszło Smile
Myślę, że można mimo wszystko ręcznie obrysować kolejne grupy poligonów, nadać im pewne wartości i potem połączyć wg atrybutu..

Jakby ktoś miał jakiś pomysł, rozwiązanie to też jestem ciekawy, jak to można rozwiązać Smile
09-04-2015, 18:23,
#3
RE: masowe łączenie sąsiednich poligonów
Rozwiązania prostego nie znalazłem. Ręczne łączenie nie wchodzi w grę, bo baza jest zbyt duża. Radzę sobie tak, że robię najpierw agregację, a później rozbijam powstały obiekt jednoczęściowy na wieloczęściowe. Działa. Tylko trwa kilka godzin.
15-06-2015, 21:48,
#4
RE: masowe łączenie sąsiednich poligonów
(09-04-2015, 18:23)maciejka napisał(a): Rozwiązania prostego nie znalazłem. Ręczne łączenie nie wchodzi w grę, bo baza jest zbyt duża. Radzę sobie tak, że robię najpierw agregację, a później rozbijam powstały obiekt jednoczęściowy na wieloczęściowe. Działa. Tylko trwa kilka godzin.

Także chciałbym się dowiedzieć jak połączyć poligony stykające się ze sobą aby móc wybrać enklawy, dlatego chciałbym się zapytać jakim narzędziem jest robiona agregacja skoro nie ma wspólnego atrybutu łączącego sąsiadujące poligony ?


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  geoportal - masowe pobieranie maciejka 5 7 297 10-12-2020, 00:31
Ostatni post: karol.stachura
  Nadanie atrybutu poligonowi na podstawie sąsiednich poligonów. pikobello 4 7 453 28-10-2019, 14:06
Ostatni post: pikobello
  Narzędzie cięcia poligonów/konwersja linie do poligonów/skrót do wył. przyciągania Derby 0 12 242 28-05-2015, 19:27
Ostatni post: Derby
  Masowe uzupełnianie atrubutów lukaschels 2 16 693 07-04-2015, 10:13
Ostatni post: lukaschels

Skocz do: