Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Qgis tworzenie indeksu ulic
11-11-2015, 23:05,
#1
Qgis tworzenie indeksu ulic
Cześć,

chciałby stworzyć mapkę warszawy (w skali 1:20 000) i bym potrzebował pomocy w stworzeniu indeksu ulic, chodzi mi ułożenie ulic alfabetycznie z przypisaniem gdzie dana ulica na mapie się znajduje, mapkę stworzyłem w qgis'ie ale nie mam pojęcia jak stworzyć taki indeks ulic, narazie znalazłem jak to zrobić w arcgisie
link:http://blogs.esri.com/esri/arcgis/2007/1...e-indexes/
ale słabo z angielskim i nawet translator nie pomógł, a narazie też nie chciałbym się uczyć innego programu od początku i narazie będę molestował qgisSmile,
jeśli dużo z tym roboty to mogę także zapłacić za jakiś tutorial krok po kroku, na pewno byśmy się dogadali jak coś to proszę pisać na pwSmile
bardzo bardzo proszę o pomoc

pozdrawiam
28-11-2015, 00:07,
#2
RE: Qgis tworzenie indeksu ulic
Cześć,

1. Generujesz swoją siatkę (uwaga na układ współrzędnych! żeby nie zrobić za gęsto)

Wektor > Narzędzia badawcze > Siatka wektorowa
Wyjściowa siatka jako poligony

2. Nadajesz kwadratom nazwy do wyświetlenia na mapie (np. A1).

3. Zaznaczasz pierwszy kwadrat i zapytaniem przestrzennym wybierasz ulice, które przez niego przechodzą.

4. Zapisujesz wybrane ulice jako nową warstwę (np. A1).

Kroki 3-4 powtarzasz dla kolejnych kwadratów. W tabelach atrybutów nowych warstw masz tylko ulice przebiegające przez dany kwadrat. Pewnie są jakieś inne metody, ale ta przy niewielu kwadratach powinna się przydać.

pozdrawiam,


Skocz do: