Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem przy usuwaniu obiektów
03-01-2016, 22:29, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2016, 15:44 {2} przez weze.)
#1
Problem przy usuwaniu obiektów
Witam
Jestem nowym użytkownikiem tego forum.
Używałem QGISa w poprzednich wersjach.
Po wgraniu najnowszej natknąłem się na dość (jak dla mnie) dziwny problem.
W starszej wersji po połączeniu obiektów na warstwie tworzył sie nowy a stare były usuwane (tak samo z db), w przypadku nowej wersji programu tworzy obiekt i niestety nie usuwa starych a warstwy bo liczba obiektów wzrasta, tak samo jak próbowałem je usuwać to pokazuje na liczbie obiektów że usunął a przy zapisie zmian liczba obiektów wraca do poziomu wyjściowego.

Czy może ktoś wie jak na stałe usunąć (usunięte obiekty z warstwy i pliku db)

Dodałem załącznik w którym widać ze mimo usunięcia 3 obiektów dalej pokazuje 16.


Załączone pliki Miniatury
   
08-01-2016, 01:26,
#2
RE: Problem przy usuwaniu obiektów
Albo nie do końca rozumiem pytanie albo masz już usunięte obiekty, które zaznaczasz na prezentacji w załączniku. Tak to po prostu w tej wersji wygląda Smile
08-01-2016, 13:51,
#3
RE: Problem przy usuwaniu obiektów
(08-01-2016, 01:26)Damiano napisał(a): Albo nie do końca rozumiem pytanie albo masz już usunięte obiekty, które zaznaczasz na prezentacji w załączniku. Tak to po prostu w tej wersji wygląda Smile

Ok, w wersji 2.0.1 po kliknięciu "Usuń zaznaczone" faktycznie były one usuwane (załącznik).

w nowej wersji wydaje mi się ze on je "Wycina" a nie usuwa co widać w pliku db.

Problem pojawia się jak chcę wykorzystać pliki do wizualizacji danych w programie "trzecim" Smile nie mogę podpiąć pliku db bo zgłasza błąd nie radzi sobie z tymi rekordami "skasowanymi"

Czy coś udało mi się wyjaśnić... czy bardziej zagmatwałem?


Załączone pliki Miniatury
   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Znikanie niektórych obiektów w poligonowej warstwie shp przy zbliżaniu pawlos 2 10 863 31-08-2016, 09:53
Ostatni post: Binko

Skocz do: