Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem ze snappingiem wierzchołków poligonu.
22-05-2010, 16:11,
#1
Problem ze snappingiem wierzchołków poligonu.
witam, na studiach dostałem do zrobienia pracę zaliczeniową, jednak mam pewien problem z którym nie umiem sobie poradzić. pracuje pod windowsem vista(niestety).
mianowicie wierzchołki poligonu który tworzę nie nakładają się automatycznie na wierzchołki na linii granicy mojego obszaru. problem nie dotyczy sąsiednich poligonów gdyż wtedy wierzchołki wskakują automatycznie. poniżej zamieszczam 2 screeny. Jeśli ktoś miałby rozwiązanie mojego problemu to byłbym wielce wdzięczny za jakąś podpowiedź. dodam jeszcze, że myślałem że to kolejność warstw po lewej ma jakieś znaczenie jednak tak nie jest, a jeśli zaznaczę warstwę istebna.shp oraz "dodaj linię" zamiast "dodaj poligon"(podczas zaznaczonej warstwy istniejące użytki ESRI Shapefile) to wierzchołki linii chcą wskakiwać na wierzchołki granicy obszaru.
jeśli coś napisałem niezbyt profesjonalnie czy zrozumiale to proszę o wyrozumiałość. z góry dzięki za odpowiedzi.
[Obrazek: 54836165.jpg]
[Obrazek: 56271692.jpg]
22-05-2010, 16:23,
#2
RE: Problem ze snappingiem wierzchołków poligonu.
Szczerze mówiąc to niewiele zrozumiałem z tego opisu. Domyślam się tylko, że musisz ustawić opcje przyciągania w ustawieniach projektu. Tam się ustawia, do których warstw ma program przyciągać i z jakich odległości. Okienko z ustawieniami na Twoim screenie to tylko wartości domyślne.
Tak jest przynajmniej w nowych wersjach programu. Twój Quantum to strasznie stara wersja.
22-05-2010, 19:05,
#3
RE: Problem ze snappingiem wierzchołków poligonu.
(22-05-2010, 16:23)Rayo napisał(a): Szczerze mówiąc to niewiele zrozumiałem z tego opisu. Domyślam się tylko, że musisz ustawić opcje przyciągania w ustawieniach projektu. Tam się ustawia, do których warstw ma program przyciągać i z jakich odległości. Okienko z ustawieniami na Twoim screenie to tylko wartości domyślne.
Tak jest przynajmniej w nowych wersjach programu. Twój Quantum to strasznie stara wersja.

dzieki za odpowiedz, w ustawieniach zaawansowanych juz znalazlem rozwiazanie Smile niestety taka stara wersje maja na uczelni Sad
a jak sobie poradzic z taka sytuacja kiedy mam mniejszy obszar zamkniety w wiekszym?
[Obrazek: 59695765.jpg]


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przesunięcie wierzchołków M.C. 1 2 452 16-09-2021, 23:34
Ostatni post: robert
  Digitalizacja_nadziałające opcje_edycja wierzchołków i przesuń obiekty koberek 0 7 074 17-07-2014, 08:39
Ostatni post: koberek
  [błąd] edycja wierzchołków [wiki] 0 7 542 31-05-2011, 12:48
Ostatni post: [wiki]

Skocz do: