Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QGIS- closest feature finder
14-05-2016, 01:01,
#1
QGIS- closest feature finder
Witam, chcę obliczyć najbliższą odległość punktów od poligonów i linii. Spr w internecie, m.in. na tym forum i pojawiła się informacja o wtyczce Closest feature Finder

po pobraniu pliku z internetu nie bardzo wiem co zrobić żeby móc używać tej wtyczki w QGIS-ie… wrzucić plik do folderu „wtyczki” i co dalej…?
Dodanie adresu tej wtyczki do repozytoriów wtyczek, powoduje, że wyskakuje błąd „odpowiedź serwera jest poprawna (200 OK), lecz nie wydaje się zawierać metadanych wtyczek. Jest to najprawdopodobniej spowodowane przez proxy lub błędny adres URL repozytorium. Możesz skonfigurować ustawienia proxy w głównych opcjach QGIS-a”.

Bardzo proszę o pomoc.
16-05-2016, 09:13,
#2
RE: QGIS- closest feature finder
Nie znam tej wtyczki ale można to zrobić za pomocą wtyczki NNJoin (dostępna w oficjalnym repozytorium QGISa). Wtyczka oprócz dołączenia atrybutów najbliższego obiektu z innej warstwy tworzy też kolumnę z odległością do niego. Można też w GRASS za pomocą v.distance ale w QGISie to polecenie wybrane z narzędzi geoprocesingu coś mi nie zadziałało.
16-05-2016, 12:44,
#3
RE: QGIS- closest feature finder
Niestety Closest Feature Finder to stara wtyczka, zgodna tylko z QGIS-em 1.x. Jest w oficjalnym repozytorium, więc nie trzeba nic ręcznie dodawać, natomiast QGIS 2.x nie będzie jej wyświetlał na liście, bo i tak by nie zadziałała.
27-05-2016, 13:27,
#4
Smile  RE: QGIS- closest feature finder
Dziękuję bardzo za odpowiedź, udało się wykonać zadanie dzięki zasugerowanej wtyczce Smile


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Plugin Quick Finder - automatyczne odświeżanie tm261700 0 3 580 29-11-2018, 11:02
Ostatni post: tm261700

Skocz do: