Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zmiana koloru rastra
19-06-2016, 12:05,
#1
zmiana koloru rastra
Po skorzystaniu z kalkulatora rastra stworzyłem raster gdzie wyświetlone są tylko piksele reprezentujące teren < 110 m - są one czarne. Jak zmienić kolor na np niebieski ?

W właściwościach stylu warstwy mam:

Sposób wyświetlania: jednokanałowy szary
Kanał: kanał 1 (szary)
Gradient koloru: tu moge zmienić biały w czarny i na odwrót
min:0
max:0,999

Jak zrobić np jednokanałowy pseudokolor, żeby wybrane przeze mnie tereny stały się "niebieskie" a reszta biała a najlepiej przeźroczysta bo to będzie warstwa ?
19-06-2016, 23:50,
#2
RE: zmiana koloru rastra
Zobacz, jakie wartości przyjęły te piksele, które chcesz, żeby były niebieskie. Domyślnie powinny mieć wartość 1, reszta 0.

W zakładce Styl:

Sposób wyświetlania: Jednokanałowy pseudokolor
Klikasz plusik i dodaje się nowa rekord klasyfikacji rastra... czyli można określić tu przedziały albo dokładne wartości i kolory, jakie mają przyjąć.
W kolumnie "Wartość" wpisujesz 1 i ustawiasz kolor niebieski.



Potem przechodzisz do zakładki Przezroczystość i ustawiasz kolor przezroczystości = 0 (dodatkowe kodowanie braku danych).
21-06-2016, 21:15,
#3
RE: zmiana koloru rastra
(19-06-2016, 23:50)Binko napisał(a): Zobacz, jakie wartości przyjęły te piksele, które chcesz, żeby były niebieskie. Domyślnie powinny mieć wartość 1, reszta 0.

W zakładce Styl:

Sposób wyświetlania: Jednokanałowy pseudokolor
Klikasz plusik i dodaje się nowa rekord klasyfikacji rastra... czyli można określić tu przedziały albo dokładne wartości i kolory, jakie mają przyjąć.
W kolumnie "Wartość" wpisujesz 1 i ustawiasz kolor niebieski.



Potem przechodzisz do zakładki Przezroczystość i ustawiasz kolor przezroczystości = 0 (dodatkowe kodowanie braku danych).
Dzięki
Dobrze wiedzieć że ta zakładka "Przeźroczystość" jest w formatce "Change kolor" a nie "właściwości warstwy"


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  zmiana koloru obiektu w zależności od wartości atrybutu mattiK 2 8 913 27-01-2019, 00:12
Ostatni post: jerresso
  Zmiana rozszerzenia rastra sevil37 6 23 840 19-01-2012, 14:01
Ostatni post: sevil37

Skocz do: