Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z migracją projektu.
15-11-2016, 12:12,
#1
Problem z migracją projektu.
Witam.
Mam mały problem z migracją projektu do wersji QGISa 2.14 (z 2.8 pod Windows), który zlokalizowałem pomiędzy wersjami 2.10 a 2.12. Objawia się on tym, że projekt zapisany w 2.10 a wczytany w 2.12 przycina na parę sekund QGISa przy przybliżaniu/oddalaniu mapy. Myślałem że to problem z etykietami ale przy przesuwaniu w jednej skali wszystko śmiga jak należy niezależnie od ilości wyświetlanych informacji. Próbowałem przenosić warstwy do nowego projektu w 2.14 poprzez zapisanie stylu jako pliku QML w 2.8 i wczytaniu w 2.14 lecz dalej dzieje się to samo.
Podejrzewam jakąś drobnostkę, która została zmieniona w nowszej wersji gdyż surowe warstwy (PostGIS) z ręcznie zdefiniowaną symboliką (i etykietami) w 2.14 śmigają bez zastrzeżeń - ale tego dla całego projektu nie chce mi się robić Wink
Wiem że temat może trochę nieaktualny ale czy ktoś miał podobny problem?
Pozdrawiam!
15-11-2016, 15:04,
#2
RE: Problem z migracją projektu.
Zaglądnij w ustawienia renderowania - np. czy w 2.14 masz ustawione renderowanie przy użyciu wielu wątków procesora, itp.
15-11-2016, 15:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2016, 15:45 {2} przez sebaq.)
#3
RE: Problem z migracją projektu.
Tak to jest włączone... ustawienia QGISa są 'wspólne' dla różnych wersji instalacji na jednym hoście (w Windows). QGIS nie mieli z renderowaniem ale zawiesza się na 1-2 sekundy (jakby brak odpowiedzi) ale tylko przy przybliżaniu/oddalaniu. Niestety nie jest top kwestia komputera bo mam to samo na 3 rożnych (Windowsy od 7 do 10).
Rzucę okiem jeszcze na skalowanie widoków i etykiet...
28-02-2017, 12:43, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2017, 14:49 {2} przez sebaq.)
#4
RE: Problem z migracją projektu.
Odświeżam temat - mam projekt, który super pracuje w 2.8 ale chciałbym go przenieść w końcu na nowszą wersję QGISa. Czy ktoś może spotkał się z zawieszaniem renderowania przy przybliżaniu/oddalaniu w QGISie 2.18? Projekt stworzony w 2.8 śmiga aż miło - jego otworzenie w 2.18 przebiega bezproblemowo.
Jak pisałem wcześniej ten problem wystąpił pomiędzy 2.10 a 2.12 więc może coś się zmieniło w mechanizmach renderingu?
Dzięki i pozdrawiam!
06-03-2017, 00:17,
#5
RE: Problem z migracją projektu.
W projekcie są tylko warstwy wektorowe z PostGIS?

Jeśli zauważyłeś, że problem pojawia się przy przejściu pomiędzy wersjami 2.10 i 2.12 to sprawdź zmiany wprowadzone w tej wersji.
https://qgis.org/en/site/forusers/visualchangelog212/

W 2.12 było sporo zmian dotyczących wspomnianych etykiet, więc nie wykluczone, że to jednak był dobry trop.
07-03-2017, 13:01, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2017, 08:33 {2} przez sebaq.)
#6
RE: Problem z migracją projektu.
Też tak myślałem ale wyłączyłem etykietowanie na wszystkich warstwach i dalej to samo. Grzebałem w ustawieniach poszczególnych warstw ale nic się nie poprawiło więc zacząłem od stworzenia nowego projektu w 2.18 z wczytaniem warstw posgis i przeniesieniem ich styli w plikach QML, ale już po paru warstwach widzę, że zaczyna przycinać :/
W projekcie są warstwy postgis ale ten sam projekt na sqlitach też tak działa.
Dzięki za odpowiedź!


Skocz do: