Witam
To mój pierwszy post na tym forum więc chciał bym się ze wszystkimi przywitać.
Prosił bym o wyrozumiałość w zadawanych przeze mnie pytaniach, ponieważ z QGISem działam od kilku tygodni.
W chwili obecnej walczę z uruchomieniem mapservera i pojawiły się problemy z mapfile.
W przeglądarce warstwy się wyswietlają, ale w qgisie wyskakuje błąd.
Niepoprawna warstwa: WMS provider Nie można obliczyć zasięgu Raster layer Niepoprawne źródło danych (źródło: wms, URI: contextualWMSLegend=0&crs=EPSG:2179&dpiMode=7&featureCount=10&format=image/png&layers=zawadki&styles=&url=http://aaa.bbb.ccc.ddd/cgi-bin/mapserv?map%3D/var/www/cgi-bin/test.map)
We wcześniejszej wersji pliku udawało mi się dodać wmsa do QGIS, ale wms lądował gdzieś na Atlantyku i żaden raster nie wyświetlał się.
Poniżej zawartość pliku map
Kod:
MAP
###########
NAME "zawadki"
UNITS meters
EXTENT 8449003 5589313 8449869 5589862
SIZE 1000 1000
STATUS ON
DEBUG ON
IMAGETYPE "png"
###########
PROJECTION
"init=epsg:2179"
END
###########
OUTPUTFORMAT
NAME "png"
DRIVER AGG/PNG
MIMETYPE "image/png"
IMAGEMODE RGB
EXTENSION "png"
FORMATOPTION "GAMMA=0.75"
END
###########
WEB
METADATA
"wms_title" "Testowy WMS"
"wms_enable_request" "GetMap GetFeatureInfo GetCapabilities"
END
END
###########
LAYER
NAME "ramka1"
DATA /var/www/ZAWADKI/ZAWADKI_RAMKA_A1.tif
STATUS ON
TYPE RASTER
METADATA
"wms_srs" "EPSG:2179"
END
END
LAYER
NAME "ramka3"
DATA /var/www/ZAWADKI/ZAWADKI_RAMKA_A3.tif
STATUS ON
TYPE RASTER
METADATA
"wms_srs" "EPSG:2179"
END
END