Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmieniające się etykiety
30-03-2017, 09:58, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2017, 10:42 {2} przez green_way.)
#1
Zmieniające się etykiety
Dzień dobry,
przyznam na początku, że jestem nowa na forum i całkiem nieznająca się na tym programie.
W momencie zapisu danych zdarza mi się, że dane z tabeli atrybutów pakują mi się (plik *.dbf) i nie są widoczne przy otwieraniu tabeli atrybutów. Po rozpakowaniu natomiast często zmieniają mi się etykiety punktów.
Z czego może wynikać pakowanie danych? Oraz drugie pytanie, czy jest jakiś sposób na ponowny powrót etykiet na miejsce?
Korzystam z Quantum GIS 2.16.3
Pozdrawiam
30-03-2017, 14:51,
#2
RE: Zmieniające się etykiety
Co to znaczy "pakują mi się"? Intrygujące... Wink

W jaki sposób zmieniają się etykiety punktów? Chodzi o to, że na przykład:
Przed rozpakowaniem:
Kod:
|  id  |  wartosc    |
----------------------
|  1   | Warszawa    |
|  2   | Wrocław     |

a po rozpakowaniu:
Kod:
|  id  |  wartosc    |
----------------------
|  2   | Wrocław     |
|  1   | Warszawa    |

Mniej więcej o to chodzi? Bo jakoś nie umiem sobie tego zwizualizować... Sad
30-03-2017, 15:32,
#3
RE: Zmieniające się etykiety
Heh, ciężko wyjaśnić nie znając się za bardzo na temacie. Ogólnie plik nazwa.dbf zmienia swoją nazwę na nazwa_package.dbf. w tym momencie znika mi cała tabela atrybutów. Gdy edytuję nazwę pliku na prawidłową, dane powracają, ale punkty już mają inne etykiety niż poprzednio. Same dane w tabeli atrybutów się nie zmieniają, zmienia się natomiast etykieta punktów, tak jakby migrowały
30-03-2017, 23:09,
#4
RE: Zmieniające się etykiety
A, ok. Nie wiem dlaczego plik dbf zmienia nazwę... Edytujesz warstwę w QGIS? Może masz jakiś zablokowany dostęp do plików i system coś robi dodatkowego.
Pracujesz na Windowsie czy innej platformie?

Generalnie bardzo nieładne zachowanie Wink Podejrzewam, że to wina systemu/instalacji QGISa - gdzieś jest błąd.
Może sprawdź na innym komputerze, albo zainstaluj sobie wersję 2.18.5, na świeżo. Może pomoże Smile
31-03-2017, 08:06,
#5
RE: Zmieniające się etykiety
Pracuję na Windowsie, też myślałam o aktualizacji. A punkty mi się zmieniają tylko te, którym nie przypisałam nic poza etykietą. Dzięki za radę! :-)


Skocz do: