Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EGiB a Qgis
08-05-2017, 12:19,
#1
EGiB a Qgis
Pytanie do korzystających z danych ze Starostw. Może trafi się tu jakiś geodeta. Pytam bo pani wydająca dane dotyczące granic ewidencyjnych wydaje się być zaskoczona, że nie-geodeta czyli ja, składam wniosek.
Czy dane, które otrzymuję na pendrive w formie .dxf zawierają aktualne dane dot. punktów granicznych ? Wiem, że te dane są na pewno nowsze niż te z geoportalu, ale czy zawsze są one aktualne - czytaj obowiązujące w dniu pobrania ?
Wiem, pytanie mocno specjalistyczne - ale może, ktoś ?
09-05-2017, 14:32,
#2
RE: EGiB a Qgis
Witaj, na pytanie: czy dane są aktualne odpowiem, oczywiście że tak. ODGiK odpowiada za te dane i tylko dane zawarte w tym urzędzie są wiarygodne (co nie znaczy że prawidłowe). Co do danych z geoportalu to korzysta on z danych LPIS. Na potrzeby odpowiedzi znalazłem coś takiego EGiB a LPIS
Ogólnie temat na trochę dłuższe rozważania. Co chcesz z tymi danymi robić bo to jest ważne. Chyba nie chcesz wskazywać granic działek?!
10-05-2017, 14:25, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2017, 14:37 {2} przez Mazur.)
#3
RE: EGiB a Qgis
No właśnie pracuje w firmie budżetowej - jakkolwiek to zabrzmiało i bardzo mnie (nas) interesuje, gdzie jest granica miedzy działkami np dla celów ustalenia, do kogo należy to drzewo, ale i do innych celów też.
Różnice między Egib a Lpis znam bardzo dobrze.

Co to znaczy, że dane są wiarygodne, ale nie prawidłowe (te z Egib)?


Załączone pliki Miniatury
   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  GUGiK - problem z wczytywaniem danych EGIB jako WFS Grzegorz_B 4 927 23-08-2023, 12:51
Ostatni post: Grzegorz_B
  Kontrola topologii danych EGiB z WFS master_bruce 5 1 636 17-04-2023, 08:14
Ostatni post: master_bruce

Skocz do: