Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przerywanie polilinii w wierzchołkach
21-09-2017, 15:04,
#1
przerywanie polilinii w wierzchołkach
serwus
Czy ktoś ma pomysł na to, jak wykonać styl wyświetlania dla polilinii, w której segmenty linii mają być przycięte w miejscu węzłów- tak, aby nie zasłaniały innej warstwy?
Wyjaśniam rysunkiem:
https://drive.google.com/open?id=0B0zaGO...UdEdFJYaEk
Przypuszczam że możliwe są 2 sposoby:
- takie zdefiniowanie linii ze znaczników, która będzie wyświetlać prosty znacznik obracany wzdłuż linii, w punkcie środkowym segmentu, znacznik- kreskę o długości [dł. segmentu minus jakaś tam wartość, może być w mm]- i tutaj nie wiem jak zdefiniować tą długość w rozmiarze znacznika
- takie zdefiniowanie linii, że będzie obgryzana przez inną warstwę (okręgi punktów kontrolnych)- przy czym to, co pod okręgiem (podkład mapowy) też musi być pokazane.
Kiedyś pytałem o coś podobnego, ale ciągle nie mam dobrego sposobu. Będę wdzięczny za wskazówki i formułę do generatora wyrażeń.
Łukasz
21-09-2017, 16:42, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2017, 23:06 {2} przez tomalos.)
#2
RE: przerywanie polilinii w wierzchołkach
Skoro mapa do BnO to już piszę Smile
Sposobem pierwszym będzie to tak: Podziel linię na pojedyncze odcinki a potem w stylu: prosty znacznik (kreska), obrót o 90°, położenie znacznika w punkcie środkowym, rozmiar w jednostkach mapy, nadpisywanie oparte na danych > zmień > w generatorze wyrażeń wpisz $length - (minus) średnica kółka w metrach (albo trochę więcej jak nie chcesz żeby kreska nachodziła na kółko, sam musisz sobie zmierzyć ile to będzie w skali w jakiej będzie drukowana mapa). Obrazek pomocniczy:
   
24-09-2017, 14:03,
#3
RE: przerywanie polilinii w wierzchołkach
O, fajno że ktoś jest w temacie!
$length kojarzę i sposób do druku docelowego jest dobry, tylko bardzo chciałbym nie rozbijać na odcinki linii trasy, bo ja jej finalnie na mapie (prawie nigdy) nie umieszczam- robię zawody turystyczne o dowolnej kolejności potwierdzeń. Ta linia jest przydatna do projektowania przebiegu i ustalania długości (sprawdzam jej długość i modyfikuję wg limitów czasu na przejście). Czy jest opcja typu $length(segment)?
Przykład z moich map (turystyczne MnO) https://drive.google.com/open?id=0B-REVB...2dSZDA1S28


Skocz do: