Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zapisać mapę na dysku ?
17-01-2018, 07:35,
#1
Jak zapisać mapę na dysku ?
Witajcie.

Czy jest jakiś sposób na zapisanie tej mapy jako jedno zdjęcie przy najwyższym dostępnym zoomie:

https://kraljevica.atlas14.com/

Jedyne co udało mi się zrobić to zapisanie strony jako plik html w mozilli firefox i mam mapę ale w ponad 4400 kafelkach i niestety nie mam najmniejszego pojęcia jak te kawałki połączyć w jedną całość - jedyna wskazówka jest taka że kafelki są w układzie pionowym. Mapę chcę wykorzystać jako fototeksturę w symulatorze lotu Microsoft Flight Simulator FSX, tak więc nie do celów komercyjnych, tylko żeby zastąpić domyślne tekstury które są bardzo słabej jakości i tak naprawde generowane sztucznie - tam gdzie powinny być miasta itp. są po prostu sztucznie generowane połacie terenu które kompletnie w niczym miast nie przypominają. Zacząłem składać te kawałki ręcznie w gimpie i udało mi się połączyć ok 300 kafelków ale niestety gimp nawet przy tej ilości kafelków otwartych jako warstwy już zaczyna się krztusić Wink Z tego co do tej pory udało mi się dowiedzieć o danych tej mapy, niestety nie posiada ona chyba żadnego adresu serwera wms - jestem amatorem jeżeli chodzi o "technologię" map tak więc nawet nie wiem za bardzo jakiego rodzaju innych danych szukać które można by użyć do ściągnięcia przy pomocy na przykład Qgisa.

Pozdrawiam
17-01-2018, 09:48, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2018, 09:53 {2} przez [wiki].)
#2
RE: Jak zapisać mapę na dysku ?
A ta mapa to nie jest aby google earth z dołożonymi opisami?

Tak na piechotę żeby kafelki sklejać to:
1. 'zapisz jako obraz...' z menu 'projekt' zapisuje zrzut wyświetlanego okna mapy z georeferencją
2. 'złącz rastry' z menu 'raster' potrafi sklejać w jeden raster zawartość całego katalogu
(> - - ^.^_,
18-01-2018, 22:30, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2018, 22:39 {2} przez m33.)
#3
RE: Jak zapisać mapę na dysku ?
Witaj Wiki.
Google na pewno nie. Ta mapa ma o wiele lepszą rozdzielczość niż w mapach google i w virtualearth też. Z tym zapisywaniem jest właśnie problem - mozilla przy zapisywaniu strony jako html zapisuje nazwy oryginalnych plików tylko częściowo i przynajmniej dzięki temu wiem że są w układzie pionowym ale niestety i te nazwy też nie są całkiem logiczne, i nie jestem pewien czy zapisuje dane z georeferencją - a przynajmniej we właściwościach kafelka w zakładce szczegóły nie widać żadnych takich danych. Punkt 1. - nie mogę zaznaczyć wszystkich kafelków w folderze. Punkt 2. - wyskakuje takie info już po wybraniu katalogu docelowego i opcji generowania - Nie powiodło się uruchomienie procesu. Brak wywoływanego programu lub brak uprawnień do jego uruchomienia.
Pozdrawiam
18-01-2018, 22:43,
#4
RE: Jak zapisać mapę na dysku ?
Ja pisałem o zapisywaniu w qGISIe, nie w Mozilli.
Nie sądzę, aby pliki z Mozilli były z georeferencją.

Co do sklejania - w GIMPie możesz sklejać partiami, po kilkadziesiąt, potem te powstałe dopiero dalej.
(> - - ^.^_,
20-01-2018, 15:58,
#5
RE: Jak zapisać mapę na dysku ?
Wiki
"1. 'zapisz jako obraz...' z menu 'projekt' zapisuje zrzut wyświetlanego okna mapy z georeferencją"
Niezbyt dokładnie rozumię co masz na myśli - czy chodzi o zrobienie standardowego zrzutu printscreenem i później wybranie tego zrzutu w projekcie ? Jeżeli tak to już i tak zrobiłem ale wtedy zapisuje jakiś dziwny format pliku - nawet gdy wybieram zapisz jako BMP na przykład, tworzy mi się jakiś kilkukilobajtowy plik ".bpw"
Czy może chodzi o to że qgis ma jakąś swoją wewnętrzna przeglądarkę z której można zrobić zrzut bezpośrednio do qgisa ?
Wiki proszę o wyrozumiałość bo ogólnie z komputerem jestem na co dzień od wielu lat ale qgis to dla mnie trochę jak system w systemie - rządzi się trochę innymi prawami i mogę nie zrozumieć na początku prostych poleceń Smile


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak pobrać mapę obrębu z działkami krok po kroku? filipczuk.d 1 822 05-06-2023, 14:35
Ostatni post: xmaziax
  Naniesienie pliku graficznego na mapę Karolek 2 3 833 16-05-2020, 19:57
Ostatni post: Karolek
  Nałożenie na mapę siatki z możliwością wypełnienia jej bloków różnymi kolorami. wojzal2 10 43 083 24-10-2014, 19:13
Ostatni post: wojzal2
  jak zapisać raster w formacie ascii grid albo esri grid skorasp 2 16 834 07-06-2012, 16:55
Ostatni post: skorasp
  Jak zapisać symbolizację warstwy? Rayo 1 9 466 26-11-2011, 20:22
Ostatni post: Rayo
  Dodawanie symboli na mapę Natalia 6 24 903 17-10-2011, 21:00
Ostatni post: Natalia
  Dodawanie symboli na mapę Natalia 11 47 751 29-06-2011, 10:46
Ostatni post: Odoakr

Skocz do: