Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rysowane lini pomiędzy wierzchołkami warstwy
15-11-2017, 23:05,
#1
Rysowane lini pomiędzy wierzchołkami warstwy
Witam

Nie wiem, czy dobrze mnie zrozumiecie, ale postaram się jak najdokładniej opisać.
Mam warstwę kanalizacji kablowej i chce teraz na tą warstwę nałożyć warstwę kablową.
Nie chce rysować nowej linii z kablem poprzez kilkaset wierzchołków tylko chciał bym na warstwie kanalizacji zaznaczyć punkt A, punkt B i ewentualnie jakieś punkty środkowe i chciał bym aby pomiędzy punktami A-B przez punkty pośredniczące narysowało mi nowa linię z kablem.

Da się to zrobić ?
16-11-2017, 20:25,
#2
RE: Rysowane lini pomiędzy wierzchołkami warstwy
(15-11-2017, 23:05)rkoper1 napisał(a): Witam

Nie wiem, czy dobrze mnie zrozumiecie, ale postaram się jak najdokładniej opisać.
Mam warstwę kanalizacji kablowej i chce teraz na tą warstwę nałożyć warstwę kablową.
Nie chce rysować nowej linii z kablem poprzez kilkaset wierzchołków tylko chciał bym na warstwie kanalizacji zaznaczyć punkt A, punkt B i ewentualnie jakieś punkty środkowe i chciał bym aby pomiędzy punktami A-B przez punkty pośredniczące narysowało mi nowa linię z kablem.

Da się to zrobić ?

Możesz spróbować użyć wtyczki Road Grарh ( w wersji polskiej Optymalna droga)
Jednak wskazuje najkrótszą drogę, bez punktów pośrednich, pomiędzy punktami A i B.
Po utworzeniu eksportujesz jako warstwa tymczasowa i masz geometrię łączącą te dwa zadane punkty, biegnącą po siatce.
https://docs.qgis.org/1.8/en/docs/user_m...#roadgraph
18-11-2017, 15:29,
#3
RE: Rysowane lini pomiędzy wierzchołkami warstwy
Czy te punkty są numerowane kolejno, w atrybutach..?


Skocz do: