Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Automatyczne przecięcie warstw
26-01-2018, 14:45,
#1
Automatyczne przecięcie warstw
Witam,
na wstępie podam pewien przykład: w EwMapie firmy Geobit była/jest taka funkcjonalność - kiedy odczytywaliśmy informacje o działce ewidencyjnej to także po uruchomieniu dodatkowej opcji mogliśmy odczytać przeznaczenie tej działki w mpzp z powierzchniami poszczególnych części (działka znajdowała się w MN - zabudowa mieszkaniowa i ZE - zieleń urządzona). Mogę coś takiego na piechotę wykonać w qgis, poprzez przecięcie warstw mpzp i działek, z nową kolumną area.
Jak jednak zrobić to automatycznie? warstwa z działkami jest ciągle zmieniana, no i nowe plany mpzp dochodzą. Jest taka możliwość poprzez sql, wyzwalacze itp. zrobić?
26-01-2018, 16:47, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-01-2018, 16:48 {2} przez Binko.)
#2
RE: Automatyczne przecięcie warstw
Najprościej to ja bym spróbował w PostGISie stworzyć widok, który by odpowiadał na jakieś tam zapytania.

Tim tu ładnie to pokazuje:
https://www.youtube.com/watch?v=oOhbbEkl4Kg


Na moje oko to powinno zadziałać, chyba że dane są nieco bardziej skomplikowane, to trzeba jeszcze czyjejś pomocy Wink
27-01-2018, 11:14,
#3
RE: Automatyczne przecięcie warstw
Nie napisałeś w jakiej postaci trzymasz dane i jak je aktualizujesz, a to ma wpływ na rozwiązanie.

Sposób jaki zaproponował Binko jest jak najbardziej właściwy i umożliwia zrobienie tego co potrzebujesz.
29-01-2018, 15:52,
#4
RE: Automatyczne przecięcie warstw
Dziękuję za zainteresowanie, dane trzymam głównie w spatialite. Spróbuję dzisiaj stworzyć taki widok jaki sugeruje Binko [w bazach dopiero raczkuję więc proszę o cierpliwość] i napiszę co mi z tego wyszło. Pozdrawiam


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przecięcie warstw urzednik 4 19 090 27-02-2013, 01:52
Ostatni post: borys

Skocz do: