Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Qgis ver. 3
27-02-2018, 10:14,
#1
Qgis ver. 3
Chętnych do zainstalowania nowej wersji programu informuję, że w chwili obecnej działa on z niewielką ilością wtyczek. Jeśli ktoś korzysta z większej ilości zwłaszcza tych bardziej "wyszukanych" wtyczek powinien chyba rozważyć czasowe wstrzymanie się z aktualizacją.
Pozdrawiam.
20-04-2018, 07:24,
#2
RE: Qgis ver. 3
Dzieją się u mnie dziwne rzeczy.
1. Ten sam projekt (ukł 92) otwarty w starszej wersji pokazuje właściwe współrzędne, natomiast w w najnowszej wersji wyglądają one np tak: 303009.8 oraz 567779.6.
2. Przy posługiwaniu się dwiema wersjami qgis nie zapisują się szablony wydruków, tzn po otwarciu w innej wersji czasami są, ale po kilku otwarciach/zamknięciach programu znikają.
3. Czasami przestają działać niektóre funkcje, np. po uruchomieniu eycji warstwy poligonowej nie podświetlały się węzły i nie można było dodać kolejnego węzła.
24-04-2018, 22:12,
#3
RE: Qgis ver. 3
Witam,

Testowo zainstalowałem QGIS 3.02 (po uprzednim odinstalowaniu 2.18.14) i niestety wróciłem do 2.18.19 z następujących powodów:
- brak wtyczek
- problem z uruchomieniem działającego kodu pythona wtyczką ScriptRunner (wykazywał brak nawiasów w funkcji Print)
- otworzenie projektu stworzonego w 2.18.14 operującego jedynie na plikach SHP (nowy projekt ok 1 tydzień), zakończyło się crash-em QGIS 3.

Pozdrawiam
ML
24-04-2018, 22:16,
#4
RE: Qgis ver. 3
W ramach uzupełnienia:

- QGIS 3.0 podczas pierwszego uruchomienia proponuje przeniesienie danych z QGIS 2.xx., ta opcja również nie działa (nic nie zostało przeniesione).

Pozdrawiam
ML
25-04-2018, 09:28,
#5
RE: Qgis ver. 3
@fcs
Ten błąd z wywołaniem kodu pythona  wynika z tego, że QGis3 używa pythona w wersji 3x (gdy starsza wersja używa 2x).
Obie wersje się różnią i aby skrypty, wtyczki działały pod Gis3 ich kod musi był uaktualniony do wersji 3 pythona (nie wspominając o samych zmianach w API QGisa)
Np. wspomniana funkcja print w 3 wymaga, aby to co ma "drukować" było w nawiasie, gdy w 2 wystarczyło wpisać print i wartość.

Podobne problemy pojawiały się przy przenosinach z QGis 1x do 2x.
Zanim wersja QGis2 zaczął nadawać się do szerszego użycia minęło trochę czasu.
30-04-2018, 19:26,
#6
RE: Qgis ver. 3
Zaczalem uzywac QGIS3 pare dni temu, bo chcialem zrobic mape z zaznaczonymi ponumerowanymi skupiskami punkow (point cluster), brakuje suwaka z boku okna jak sie wejdzie w bardziej zaawansowane opcje, opcja zmniejszania okna tez nie dziala (okno sie nie zmniejsza) w tym przypadku bylo to w cluster symbol chcialem go zmienic na swoj wlasny SVG symbol, okno w tych opcjach jest na wielkosc mojego ekranu w laptopie i przyciski OK i Anuluj sa na dole ekranu, albo wychodza poza ekran.
Na chwile poradzilem sobie w ten sposob, ze zmienilem rotacje wyswietlania ekranu w poziomie wtedy mam przyciski OK i Anuluj na ekranie Big Grin


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Qgis ver. 2.0 Kaczka 7 34 516 12-10-2013, 19:20
Ostatni post: Kaczka

Skocz do: