Witam
Mam pytanie dotyczące przekształcenia map katastru galicyjskiego do układu np WGS84 lub 1992 przy pomocy QGIS. Szczerze powiedziawszy nie wiem za bardzo jak się za to zabrać, chociaż przychodzi mi do głowy następująca procedura:
1. Tworzę układ współrzędnych użytkownika o nazwie np Kataster Galicyjski, oczywiście odpowiednio opisując jego parametry (i do tego powrócę za chwilę...)
2. Wyznaczam skrajne współrzędne konkretnego arkusza mapy za pomocą np tego poradnika:
http://gps.put.mielec.pl/new_page_1.htm
3. Dokonuję rektyfikacji arkusza, traktując w/w skrajne 4 punkty jako punkty kontrolne i nadając im wyznaczone współrzędne. Stosuję np.transformację Helmerta.
4. Teraz pozostałoby już tylko przejść z uzyskaną mapą na np WGS84 , tylko...tu wracamy do pierwszego punktu i właściwego opisania układu katastru galicyjskiego (o ile da się to wogóle tak zrobić...lub jest sens zabierania się do tego od tej strony).
W literaturze opisane są parametry przejścia z II zdjęcia Galicji (opartego na katastrze galicyjskim) np w "Kalibracja map historycznych z zastosowaniem GIS" Affecka:
http://www.krajobraz.kulturowy.us.edu.pl...-affek.pdf
niestety nie wiem w jaki sposób można je wykorzystać przy opisie parametrów nowego układu w formacie proj4.
Proszę o jakieś sugestie, podpowiedzi, a może zabrałem się za to zupełnie nie od tej strony..?