Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapa w mapie
19-04-2018, 14:56,
#1
Mapa w mapie
Cześć,
Mam taką wizję: pole wydruku jest całkowicie zajęte przez fragment mojego projektu (jest to fragment mapy). Natomiast chciałabym wstawić jeszcze jedną mapę, tym razem przedstawiającą mój cały projekt, tj. całą mapę, a tak naprawdę tylko warstwę z granicą miasta i punkty. Ponadto w tej małej mapie ma być oznaczone, w którym miejscu mapy się znajduję (zważywszy na całe pole wydruku). 
Oto problemy:
1. Zmiana widoczności warstw na projekcie automatycznie wyklucza widoczność warstw na polu wydruku. Na głównej mapie mają się znajdować wszystkie warstwy. Na pomniejszonej (tej, która przedstawia całą mapę) tylko niektóre warstwy. Nie wiem jak zablokować widoczność różnych warstw dla poszczególnych map.
2. Automatyczne wskazanie miejsca, w którym się znajduję, na pomniejszonej mapie, przedstawiającej cały obszar miasta. Nie mam nawet pomysłu jak się za to zabrać. Chciałabym, żeby to była ramka w kształcie prostokąta.
W załączniku aktualny wygląd.
Proszę o sugestie! Będę wdzięczna za pomoc Smile


Załączone pliki Miniatury
   
19-04-2018, 21:13,
#2
RE: Mapa w mapie
1. Dodaj definicje widoków dla poszczególnych map. Czyli: włączasz te warstwy, które chcesz, żeby wyświetlały się na mapie głównej i dodajesz widok (TwojWidokGlowny), jak na rysunku poniżej:


[Obrazek: Screenshot_20180419_210122.png]


Potem włączasz tylko te warstwy, które mają być widoczne na mapie podglądu i dodajesz kolejny widok (TwojWidokPodglad).
Następnie w oknie wydruku zaznaczasz mapę główną i wybierasz we Właściwościach obiektu, z sekcji "Warstwy" > "Follow visibility preset" > TwójWidokGłówny


[Obrazek: Screenshot_20180419_210610.png]

Potem zaznaczasz mapę podglądu i robisz analogicznie jak w przypadku mapy głównej.

2. Żeby włączyć podgląd, musisz kliknąć mapę podglądu i następnie we Właściwościach obiektu, z sekcji "Mapy podglądu" kliknij plusik i wybierz która ramka mapy ma być pokazana (tak jak na obrazku poniżej). Możesz sobie też ustawić jakiś styl i ewentualne centrowanie arkusza (przydatne przy robieniu atlasu).

[Obrazek: Screenshot_20180419_211034.png]


Powodzenia!


Załączone pliki Miniatury
           
24-04-2018, 09:54,
#3
RE: Mapa w mapie
Bardzo dziękuję za pomoc, wszystko się udało! Smile


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mapa poziomicowa i mapa spadków djrobak 6 54 552 03-02-2011, 18:17
Ostatni post: danprzy

Skocz do: