Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okragle pierscienie
30-04-2018, 20:50,
#1
Okragle pierscienie
Hej 
Chcialbym sie spytac, czy istnieje jakas wtyczka albo sposob do "wycinania" okraglych ksztaltow "pierscieni". Dostepna w digitalizacji opcja "Add Circular String" (Dodaj okragly ksztalt) albo "Add Circular String by Radius" (Dodaj okragly ksztalt o promieniu) nie dziala przy wycinaniu i wypelnianiu "pierscieni" 

Jakis czas temu digitalizowalem  rezerwat, ktorego polowe zajmowalo 40 oczek wodnych, pozniej okazalo sie, ze musialem takze jako osobna czesc zdigitalizowac teren wokol tych 40 oczek, zalezalo mi na ladnym okraglym ksztalcie tych oczek wodnych, ktory mozna osiagnac wlasnie dzieki opcji "Dodaj okragly ksztalt". 

Zrobilem to w ten sposob, ze eksportowalem werteksy i je polaczylem "wycinajac pierscienie" - Bardzo duzo pracy Tongue

Jest jakas inna opcja wycinania takich ladnych okraglych pierscieni jakie mozna osiagnac przy pomocy "Dodaj okragly ksztalt"?

Albo jakas wtyczka uzupelniajaca ta opcje przy wycinaniu pierscieni. 

Dodam jeszcze, ze uzywalem wtyczki Freehand Editing, ale nie jestem do niej za bardzo przekonany - reka mi sie trzesla i nie byl to taki ladny ksztalt jak przy "dodaj okragly ksztalt" 

W QGIS3 ta opcja tez chyba nie dziala z tego co zauwazylem
30-04-2018, 21:49,
#2
RE: Okragle pierscienie
A próbowałeś stworzyć nową warstwę z ładnymi kółeczkami i potem zrobić wybrać z drzewka Geoprocessing narzędzie wycinania/różnicy?


Skocz do: