Liczba postów: 30
5
Dołączył: 17-06-2011
Reputacja:
0
RE: Kilometry, hektometry...
Temat co prawda stary, ale być może autor wtyczki będzie umiał wyjaśnić problem, z jakim się zetknąłem, próbując zrobić hektometr dla jednej z rzek.
Otóż zauważyłem, że wtyczka potrafi mieć swoje "humory". Gdy na jednej warstwie było kilkaset obiektów hektomert wtyczka wyznaczyła zgodnie z przebiegiem, ale oczywiście oddzielnie na każdym obiekcie.
A gdy połączyłem obiekty warstwy liniowej w jeden, wprowadzone zostały dodatkowe punkty (całkiem ich sporo), a hektometr nie pokrywa się z przebiegiem rzeki.
Przypuszczam, że przyczyną mogą być jakieś błędy w geometrii, ale po kilku godzinach szukania wyczerpały mi się pomysły.
Być może ktoś z szanownych forumowiczów będzie w stanie wyjaśnić taką sytuację, albo nawet pomóc w jakiś sposób naprawić warstwę tak aby uzyskać zadowalający wynik.
Liczba postów: 279
40
Dołączył: 27-05-2009
Reputacja:
1
RE: Kilometry, hektometry...
Powodem jest prawdopodobnie połączenie tych obiektów. Wtyczka jest dosyć prosta (żeby nie powiedzieć prymitywna) i radzi sobie tylko z prostymi geometriami. Niestety w najbliższym czasie (miesiąc) nie będę miał czasu żeby w niej coś zmieniać.
Liczba postów: 2
0
Dołączył: 09-11-2016
Reputacja:
0
RE: Kilometry, hektometry...
Odświeżę temat.
Potrzebuję podzielić linie na równe odcinki. Podana wtyczka Markline niestety nie działa mi (brak metadanych). Czy jest sposób na jej naprawienie? Albo czy jest inny sposób?
Liczba postów: 7
0
Dołączył: 29-04-2018
Reputacja:
0
RE: Kilometry, hektometry...
Innym sposobem jest wrzucenie danych do bazy PostGis. Jeżeli potrafisz to zrobić to prześlę Tobie funkcję która dzieli linestring (odcinek) na mniejsze segmenty (frakcje).