Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Etykiety "podwarstwy"
05-07-2018, 09:11,
#11
RE: Etykiety "podwarstwy"
Jeśli w usługach (1 ... 6) masz mieć kolejne rodzaje usług np. 1 to TV, 2 to tel. kom to reguły w etykietach ograniczasz do konkretnego rodzaju.
np. dla usługi 1 powinieneś mieć:  "usluga_1"='TV'   a nie "usluga_1"='TV'  or "usluga_1"='internet' ...
Wtedy dla mnie to ma sens.
Wartość z jakiej etykietujesz składasz regułą:
CASE WHEN   "usluga_1" = 'TV' THEN "jakas_kolumna"  ELSE '' END
05-07-2018, 09:15,
#12
RE: Etykiety "podwarstwy"
niestety muszę mieć w każdej usłudze wszystkie świadczone usługi, ponieważ mam sytuację, że pod danym adresem są dwa przyłącza i klient ma dwa TV dwa Internety o różnych prędkościach do tego multiroom i tel kom (3szt.), tak więc najrozsądniej było stworzyć 6 usług i z listy rozwijalnej wybierać co dany klient ma
05-07-2018, 09:17,
#13
RE: Etykiety "podwarstwy"
Oczywiście można by stworzyć dubel punktu adresowego i dla niego przypisać usługi ale niestety współpracuję z systemem do sprawozdań sieci i niedopuszczalne jest dublowanie punktów adresowych. I zespół ds. weryfikacji danych telekomunikacyjnych chce takiego rozwiązania
05-07-2018, 10:24,
#14
RE: Etykiety "podwarstwy"
kurcze nie działa mi to, źle wpisuje chyba coś ale nie wiem co
"usluga_1"='Internet' or "usluga_1"='TV' or "usluga_1"='multiroom' or "usluga_1"='tel. komórkowy' or "usluga_1"='tel. stacjonarny' or "usluga_1"='LTE' CASE WHEN "usluga_1"='TV' THEN "TV_PAKIET" ELSE 'Pakiet Platynowy HD' END

"TV_PAKIET" to kolumna
'Pakiet Platynowy HD' - wartość kolumny z listy rozwijalnej (są jeszcze Pakiet Start HD i Pakiet Złoty Hd
dodatkowo muszę dodać jeszcze jedną kolumnę:
"TV_PAK_DOD" - kolumna z kanałami dodatkowymi (Pakiet Camal+ Select i Pakiet Canal+ Prestige)
05-07-2018, 10:30,
#15
RE: Etykiety "podwarstwy"
sorki nie zauważyłem maila teraz analizuje treść z maila i pytanie jakaś kolumna czyli jaka?


Skocz do: