Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geoserver na zewnętrznym hostingu
02-08-2018, 16:33,
#1
Geoserver na zewnętrznym hostingu
Cześć,

Mam następujący problem.
Pracuję na Geoserverze w wersji 2.13.1 na Windowsie 7. Chciałbym łączyć się z Geoserverem przez internet z dowolnego komputera. Posiadam hosting na linuxpl.
Szukałem rozwiązania jednak do tej pory nie udało mi się rozwiązać tej kwestii. Większość treści dotyczy pracy na localhost, a wiadomo, że dane będą udostępniane do zewnętrznego wykorzystania przez WMS. 


Co należałoby zrobić chcąc to osiągnąć? 
Czy użytkownik próbujący połączyć się z Geoserverem również powinien mieć zainstalowany program na swoim komputerze? 

Będę wdzięczny za pomoc.
Mam nadzieję, że słusznie podnoszę ten temat.

Pozdrawiam, Wink
08-08-2018, 12:04,
#2
RE: Geoserver na zewnętrznym hostingu
Na zwykłym hostingu to nie wyjdzie. Choć może niektóre hostingi pozwalają na instalowanie aplikacji, ale zasadniczo to nie. Polecam wykorzystanie jakiegoś serwera, np. VPS. W OVH.pl są dosyć tanie i wydajne jak na tę cenę, można sobie na miesiąc wykupić i popróbować. Nie trzeba płacić za cały rok nie wiadomo ile Smile

Jeszcze znalazłem takie: https://sldc.eu/serwery-vps
08-08-2018, 14:52,
#3
RE: Geoserver na zewnętrznym hostingu
Czy mogę ustawić połączenie z Geoserverem przez IP mojego hostingu? Pewnego razu kolega udostępnił mi swój Geoserver do wglądu. Zamiast adresu http://localhost:8080/geoserver/web było http://Jego_IP:8080/geoserver/web.
08-08-2018, 22:13,
#4
RE: Geoserver na zewnętrznym hostingu
No właśnie Geoserver musiałby być zainstalowany na hostingu, wtedy działa na porcie 8080.

Jeżeli chcesz się pobawić w tryb nie-localhost, musisz uwolnić porty 53 (dla http) 443 (dla https) i 8080 (dla geoservera) na swoim routerze dla danego komputera w Twojej sieci. Wszystko jak to zrobić musisz poszukać w dokumentacji routera.

Wskazówka: jeżeli masz łącze ADSL (neostrada, netia – generalnie internet po linii telefonicznej), to musisz jeszcze skorzystać z usługi dynamic dns, ja korzystam z no-ip.com (możesz wtedy mieć adres np. twojadomena.ddns.net – nawet ładnie to wygląda), gdzie można nadać jakąś domenę dla swojego routera. Potem trzeba tylko to ustawić w swoim routerze i voila! Smile

Trochę kombinacji trzeba wykonać, ale jeżeli masz mocne łącze (zwłaszcza upload), to spokojnie możesz u siebie hostować takie rzeczy.


Skocz do: