Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wydruk - złożona szrafura obiektu
13-09-2018, 08:20,
#1
Wydruk - złożona szrafura obiektu
Wydruk bezpośrednio na drukarkę z obiektami w stylizacji jak w załączniku jest poprawny. Tak samo wydruku do pdf przez "PDFCreator".
Natomiast próba wyeksportowania pdf bezpośrednio z wydruku przy wyłączonej opcji "drukuj jako raster" powoduje że docelowy pdf ma inne kolory. W przypadku eksportu do plików graficznych mimo, ze kolory są zbliżone to i tak inaczej to wygląda.
W załączeniu zrzuty stylizacji obiektu, i efekt po wyeksportowaniu.

Czy napotkał ktoś taki problem?


- oryginał

.jpg   przyklad-oryginal.jpg (Rozmiar: 3,97 / Pobrań: 52)

- oryginał (powiększenie)
   

- eksport do pdf (wyłączona opcji "drukuj jako raster" ) - powiększenie
   

- eksport do tif (powiększenie)
   
14-09-2018, 09:12,
#2
RE: Wydruk - złożona szrafura obiektu
Wydaje się, że eksport obiektu do pdf'a z opcja "drukuj jako raster" z pokazaną wyżej stylizacją poddawana jest domyślnie kompresji. Tak samo to wygląda jak wykonywany jest wydruk przez "PDFCreator" do PDF'a, a w ustawieniach dla JPG ustawiona jest kompresja.
14-09-2018, 20:36,
#3
RE: Wydruk - złożona szrafura obiektu
Używasz opcji szrafury, co średnio chyba się sprawdza (przy eksporcie pewnie gęstość 300 dpi robi taką różnicę). Użyj symbolizacji trydyjnej, powinno być lepiej
18-09-2018, 11:21,
#4
RE: Wydruk - złożona szrafura obiektu
Z 300DPI jeszcze gorzej wychodzi (wszytko blade).
Stylizacja powstała w oparciu o symbole - nie są to pliki graficzne.
Niestety muszę odwzorować obiekty tak jak są widoczne w oficjalnym dokumencie MPZP (ktoś zaszalał).
30-09-2018, 14:16,
#5
RE: Wydruk - złożona szrafura obiektu
OK, ale nie używaj "szrafury" generowanej przez QGIS tylko samodzielnie ją wygeneruj a'la SVG. Inaczej właśnie takie są efekty
22-11-2018, 13:42,
#6
RE: Wydruk - złożona szrafura obiektu
Zauważyłem, że chyba coś jest na rzeczy i jednak jest to błąd po stronie programu. Korzystając z gotowego stylu wypełnienia np "wzór 4" efekt po eksporcie do np. pdf czy też jpg jest taki sam jak przedstawiałem wyżej - kolory są inne niż na samej mapie w programie.

Próbowałem stworzyć SVG dla podobnej szrafury ale z marnym skutkiem.


Skocz do: