Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem w QGIS 3.4
06-12-2018, 15:16,
#1
problem w QGIS 3.4
Witam,
Od niedawna próbuję przestawić się na wersję 3.4 i mam kilka problemów:
- nie mogę znaleźć narzędzia agregacji z możliwością wyboru atrybutu (atrybutów), po których chcę dokonać agregacji,
- w ustawieniach czcionki nie można ustawić przezroczystości czcionki i otoczki (pewnie innych elementów też). Przy ustawieniu krycia na wartość 99% opis/otoczka całkowicie znika,
- w stylu czcionki mam do wyboru tylko normalny i pogrubiony. Poprzednio była jeszcze opcja kursywy i style mieszane.
Nie wiem czy to celowe zmiany w nowej wersji, z którymi sobie nie radzę czy jakieś niedociągnięcia w najnowszej wersji.
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi Smile
z góry dziękuje i pozdrawiam
06-12-2018, 15:31,
#2
RE: problem w QGIS 3.4
... dodam tylko, że nie da się także przywrócić zapisanego stylu czcionki w etykietach. Błąd dotyczy otoczki, która nie jest widoczna po wczytaniu warstwy, mimo uprzedniego zapisu stylu.

Pozdrawiam
07-12-2018, 13:13,
#3
RE: problem w QGIS 3.4
Mam podobne problemy z konfiguracją czcionki etykiet. Pisałem już o tym, ale dostałem odpowiedzi, że u innych jest ok o problem nie występuje. A więc nie wiadomo gdzie leży przyczyna, czy to bug, czy może jakiś błąd po stronie usera.
10-12-2018, 11:07,
#4
RE: problem w QGIS 3.4
Hej,

Narzędzie agregacji masz z prawej w menu Algorytmy processingu. -> Agreguj.

Mam podobne doświadczenia jeśli chodzi o otoczkę czcionek. Jak daję rozmiar otoczki mniejszy niż 1 mm wtedy otoczka znika, podobnie jest z kryciem, poniżej 100% znika.
10-12-2018, 18:35,
#5
RE: problem w QGIS 3.4
Hej,
Dzięki za odpowiedz Smile
Nie do końca w tym miałem problem z narzędziem agregacji. W poprzedniej wersji (2.18) w narzędziu agregacji były 2 okna gdzie gdzie przerzucało się atrybuty po których miała być wykonana agregacja. Teraz chyba zaznacza się atrybuty w opcji agreguj pola. Wydaje mi się, że działa jak w starszej wersji Smile
Mam nadzieję, że problemy z etykietami znikną niebawemSmile
pozdrawiam
08-01-2019, 15:33,
#6
RE: problem w QGIS 3.4
witam,
Widzę, że po ostatniej aktualizacji zniknął problem z ustawieniem przezroczystości etykiet i ich otoczek Smile, natomiast w stylu czcionki mam nadal do wyboru jedynie czcionką normalną i pogrubioną Sad
22-01-2019, 11:15,
#7
RE: problem w QGIS 3.4
hej,
zainstalowałem właśnie najnowszą wersję 3.4.4 i wciąż mam problem z brakiem stylów czcionki: kursywa i pogrubiona kursywa.
Dajcie proszę znać czy u Was ten sam problem występuje czy muszę szukać przyczyny u siebie.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
22-01-2019, 12:27,
#8
RE: problem w QGIS 3.4
We wszystkich czcionkach?
Może to jakiś niestandardowy font?
22-01-2019, 14:51,
#9
RE: problem w QGIS 3.4
ok. Już wszystko jasne Smile teraz każda czcionka ma indywidualne style wyświetlania. W starszej wersji 2.18 dla każdej czcionki były dostępne te same 4 style (normalny, pogrubiony, kursywa i pogrubiona kursywa). Ja pracuję głównie na domyślnej czcionce MS Shell Dlg 2, która aktualnie ma tylko 2 style wyświetlania (normalny i pogrubiony).
Wielkie dzięki Konrad za podpowiedz Smile
pozdrawiam
23-01-2019, 12:38,
#10
RE: problem w QGIS 3.4
A u mnie w wersji 3.4.4 na Windows w etykietach nadal po zmianie grubości otoczki na różną od 1 mm znika, to samo jest z przezroczystością.


Skocz do: