Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czarna plama zamiast mapy:(
22-07-2010, 15:13,
#1
Czarna plama zamiast mapy:(
WMS przez Mapserver dzięki Borysowi już działa, to teraz przyszedł czas na Open LayersSmile

Przebrnąłem przez dokumentację i zrobiłem pierwszą prościutką "aplikację"

http://www.geostrona.pl/kosovo/pr

Co jest nie tak z mapą???
22-07-2010, 16:56,
#2
RE: Czarna plama zamiast mapy:(
W parametrach konstruktora OpenLayers.Layer.WMS warto podać nazwę warstwy, a nie tytuł. Jakbyś skonfigurował w mapserverze zwracanie błędów, to by napisał co jest nie tak, a nie zwracał czarnej glazury.

Aha, i wyprzedzając kolejne pytanie - maxResolution Wink
22-07-2010, 19:32,
#3
RE: Czarna plama zamiast mapy:(
Co ja bym bez Ciebie zrobil...Smile

PS. W porownaniu do QGIS to przez OL WMS "smiga"! Szybciutko!

PS2. Mam wrazenie, ze tylko my nie jestesmy na wakacjachSmile
22-07-2010, 22:36,
#4
RE: Czarna plama zamiast mapy:(
Szybciutko to będzie jak się postawi przed Mapserverem TileCache albo jakieś podobne rozwiązanie typu TMS/WMS-C Smile

Inni też (jeszcze) nie wyjechali na wakacje, ale ciężko im wygrać z Borysem pod względem szybkości reakcji Wink
23-07-2010, 00:37, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-07-2010, 00:38 {2} przez borys.)
#5
RE: Czarna plama zamiast mapy:(
RSS i głośny dzwonek w przedpokoju ;-D

Przypuszczam, że różnica w szybkości wynika z tego, że OL kafluje i keszuje WMSa, a Quantum jeszcze tego nie umie. Można by w OL wyłączyć kaflowanie i zobaczyć, czy nadal jest różnica... Sam jestem ciekaw Smile Pozdrawiam Lud Pracujący,
B.
23-07-2010, 11:02,
#6
RE: Czarna plama zamiast mapy:(
RSS + dzwonek w przedpokoju? to już chyba uzależnianie?Smile
Wakacje na szczęście już za 2 tygodnie...

m_k@ dzięki za podpowiedź... jednak dopóki QGIS się nie nauczy (np od OLSmile ) tailowania i cashowania to Tilecash pomoże tylko w wypadku OL. Dobrze myślę? Dobre i to!
23-07-2010, 12:00, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-07-2010, 12:01 {2} przez borys.)
#7
RE: Czarna plama zamiast mapy:(
Z cashowaniem to słabo w non-profitowym projekcie :-)

Tilecache powinien pomóc, bo on wymusza na Qgisie tilowanie (chyba dopiero 1.5 obsługuje WMS-C). Aczkolwiek nie przyglądałem się, czy Qgis te kafle już keszuje po swojej stronie, czy to jest jeszcze do zrobienia.
23-07-2010, 22:16,
#8
RE: Czarna plama zamiast mapy:(
Jakieś zaczątki już chyba istnieją - od wersji 1.4 jest coś takiego jak 'Render caching'. Na razie w przypadku WMS ogranicza się to jedynie do tego, że włączenie/wyłączenie warstwy nie wymaga ponownego pobierania mapy z serwera.
23-07-2010, 22:27,
#9
RE: Czarna plama zamiast mapy:(
Tak, ale keszowanie kafli i używanie ich po przesunięciu mapy to inna bajka. Właśnie sprawdziłem, jeszcze to nie działa (wszystkie kafle są ściągane ponownie po przesunięciu).


Skocz do: