Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odwrócenie wartości współrzędnych na mapie
19-02-2019, 08:02,
#1
Odwrócenie wartości współrzędnych na mapie
Cześć,
W układzie współrzędnych Sucha Góra wartości metryczne na obu osiach są odwrócone i wzrastają na zachód i na południe. W definicji odwzorowania dodałem +axis=wsu i w warstwach dane są zapisywane poprawnie. Niestety nie potrafię W QGISie ustawić okna mapy w tym odwzorowaniu tak aby współrzędne na mapie również rosły na zachód i na południe. Czy to w ogóle jest możliwe? Na razie warstwy w Suchej Górze wyświetlam w klonie odwzorowania z pominiętym +axis=wsu. Problemem takiego rozwiązania są odwrotne wartości opisów osi i współrzędnych kursora (ale te mogę negować w locie ;-) 
Pozdrawiam,
Zbyszek
21-02-2019, 21:10,
#2
RE: Odwrócenie wartości współrzędnych na mapie
Może lepiej przygotuj warstwę by było "jak Bóg przykazał" - jest wtyczka Swap XY autorstwa naszego rodaka.
22-02-2019, 02:00,
#3
RE: Odwrócenie wartości współrzędnych na mapie
Jeśli dobrze widzę to proponowana wtyczka Swap XY zamienia osie X i Y. Nie o to mi chodzi.
Moje pytanie dotyczy odwrócenia wartości współrzednych na osiach tak aby na mapie na zachód i na południe od 0 były warości dodatnie, czyli odwrotnie w stosunku do ogólnie stosowanych układów.
22-02-2019, 21:03,
#4
RE: Odwrócenie wartości współrzędnych na mapie
Aha... Tego nie wiem, nigdy nie spotkałem się z takim problemem Sad


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Na mapie wartości z zerem po przecinku są zaokrąglane mark014 7 28 246 17-08-2013, 09:20
Ostatni post: borys

Skocz do: