Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pobranie danych
07-04-2020, 17:47,
#1
Pobranie danych
Witam!

Ostatnio zacząłem swoją przygodę z programem QGIS. Został mi on przedstawiony na jednych z zajęć na uczelni. Ostatnio z powodu zwiększenia liczby dostępnego mi czasu wolnego, postanowiłem pobrać sobie ten program i poćwiczyć podstawowe funkcje związane z modyfikacją map. Wykorzystywałem do tego mapy Nadleśnictw dostępne w Banku Danych o Lasach. Przerobiłem ich już trochę przez ostatni czas.

Dlatego zwracam się z pytaniem, czy wie ktoś może skąd jeszcze mogę pobrać podobne mapki do ćwiczeń, dla mniejszych jednostek terytorialnych takich jak np. gmina z podziałem gruntów na działki oraz tabelą atrybutów informującą o radzaju tego gruntu oraz własności? 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.
Internauta
08-04-2020, 00:03,
#2
RE: Pobranie danych
Dane, których szukasz są prowadzone w ramach EGiB w PODGiK, i dostęp do nich jest płatny (choć może na cele naukowe są jakieś wyjątki). Tak czy inaczej i tak masz spore szczęście, że wchodzisz w GIS teraz, bo całe mnóstwo instytucji udostępnia swoje dane przestrzennie bezpłatnie. Na początek proponuje GDOŚ oraz "dane bez opłat" od GUGiKu.
08-04-2020, 08:58,
#3
RE: Pobranie danych
Proponuje przeszukanie portali mapowych poszczególnych miast (Poznan, Wrocław itp.). Udostępniają dużo danych w postaci WFS-ów do ogólnego użytku. W przypadku Poznania można ściągnąć również dane 3D.
08-04-2020, 09:00,
#4
RE: Pobranie danych
Uczelnia może dla studentów otrzymać dowolne zbiory geometryczne zgromadzone w PODGiK dla celów edukacyjnych BEZPŁATNIE.
Standardowy wniosek o zamawianie danych geodezyjnych podpisany np. przez rektora.
Jeżeli powiat/gmina/... posiada jeszcze inne dane w zakresie danych geometrycznych np. plany zagospodarowania, można wystąpić do nich o udostępnienie ich - nie powinno być problemu.

A może coś się przyda z danych dostępnych za pośrednictwem wfs z powiatu: http://wfs.geoportal.zory.pl


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Bug Od danych punktowych przez interpolację do danych dla obszarów onkolog 7 26 648 05-07-2017, 16:51
Ostatni post: Italiano

Skocz do: