Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyszedł QGIS 1.5 'Tethys'
02-08-2010, 11:53, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-08-2010, 12:08 {2} przez tomalos.)
#1
Wyszedł QGIS 1.5 'Tethys'
Może nie wszyscy zauważyli, ale oficjalnie pojawił się QGIS 1.5 'Tethys' Smile Niektórzy chyba czekali na to wydarzenie. Smile
Więcej o zmianach

Jak pojawi się ta informacja na polskiej stronie to proponuję usunąć ten wątek.
02-08-2010, 23:17,
#2
RE: Wyszedł QGIS 1.5 'Tethys'
Po wstępnych testach nowego QGISa mam do Was dwa pytania:
1. Działa u Was polecenie 'Zapytanie' z menu warstwa? U mnie nie. Kreator zapytań działa tylko z tabeli atrybutów.
2. Czy w nowych stylach jest możliwość ręcznego ustawienia koloru np w trybie 'Wartość unikalna', czy muszę korzystać tylko z gradientów?

WinXP, QGIS1.5
03-08-2010, 11:28,
#3
RE: Wyszedł QGIS 1.5 'Tethys'
Cytat:1. Działa u Was polecenie 'Zapytanie' z menu warstwa? U mnie nie. Kreator zapytań działa tylko z tabeli atrybutów.
Działa - ja mam jednak Ubuntu i QGIS 1.6 (przed aktualizacją też działało - z tego co pamiętam).
Cytat:2. Czy w nowych stylach jest możliwość ręcznego ustawienia koloru np w trybie 'Wartość unikalna', czy muszę korzystać tylko z gradientów?
Jest, po klasyfikacji dwuklikasz na symbol obiektu w kolumnie "symbol" i wyskakuje odpowiednie okienko.
20-08-2010, 14:42,
#4
RE: Wyszedł QGIS 1.5 'Tethys'
Dostępność zapytania z warstwy może zależeć od użytego sterownika danych (w przypadku GDALa zarówno jego wersji, jak i formatu danych), więc może to być przyczyną. Z kolei selekcja w tabeli atrybutów działa zawsze.


Skocz do: