Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Agregacja poligonów do zadanej sumy atrybutu
01-12-2020, 18:20,
#1
Agregacja poligonów do zadanej sumy atrybutu
Dzień dobry,

Mam za zadanie zrobić z mapy, na której jest 28 tys poligonów, mapę z mniejszą ich ilością. Każdy poligon ma w tabeli atrybutów wielkość float, nazwijmy ją - liczbą mieszkańców. Chciałbym pozbyć się poligonów w których jest bardzo mało mieszkańców, poprzez połączenie kilku (koniecznie sąsiadujących ze sobą) w jeden, dla którego suma mieszkańców będzie powyżej założonego poziomu x.
Nie wiem czy to trywialne zadanie, bo trochę mi pachnie zadaniem programistycznym, ale w pierwszej kolejności chciałbym sprawdzić czy ktoś już wcześniej z tym się nie rozprawił. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

MD
03-12-2020, 22:16,
#2
RE: Agregacja poligonów do zadanej sumy atrybutu
Masz faktycznie fizycznie zmniejszyć ich liczbę, czy tylko pokazać tak na wizualizacji/mapie (pogrupować je w klasy)? Ile klas przewidujesz?
04-12-2020, 23:33,
#3
RE: Agregacja poligonów do zadanej sumy atrybutu
Mam za zadanie przede wszystkim wyeliminować poligony z bardzo małą i zerową liczbą mieszkańców. Wynikiem ma być nowa mapa z mniejszą liczbą poligonów, przy czym zakładam, że jeśli próg x będzie prowadził do zbyt dużej liczby nowych poligonów - podniosę x ciut wyżej. Ale pewnie będzie to wciąż kilka tysięcy.


Skocz do: