Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WMS różna jakość podglądu wydruku, a wydruku
04-03-2021, 12:17,
#1
WMS różna jakość podglądu wydruku, a wydruku
Witam,
czy jest możliwość zmiany jakości pobieranego wms'a do wydruku? Ponieważ w podglądzie wydruku mam w miarę czytelne granice i nr działek, natomiast jak eksportuję do pdf'a wielkość tych danych jest dużo mniejsza (wręcz nieczytelna). Dodaję przykładowe pliki.
Drugie pytanie, czy istnieje jakaś wtyczka, która pobrałaby mi wszystkie działki z danej gminy


Załączone pliki Miniatury
       
12-03-2021, 22:47,
#2
RE: WMS różna jakość podglądu wydruku, a wydruku
Ad. 1 - kwesta może dpi?
Ad. 2 - działki jako sama geometria powinny być dostępne, ale nie w samej gminie, ona nie prowadzi zasoby geodezyjnego, a powiat. Jak powiat nie ma gdzieś jakiejś usługi z działkami to wystąp do nich o działki na podstawie prawa geodezyjnego paragraf bla bla, powinni udostępnic, w moim powiecie upierają się że dane na wniosek...
L
12-03-2021, 23:21,
#3
RE: WMS różna jakość podglądu wydruku, a wydruku
Wtyczki bazujące na ULDK są ok jak masz do pobrania kilka/kilkadziesiąt działek.
Jak potrzebujesz więcej – dzwoń do właściwego powiatu, powołuj się na aktualizację prawa geodezyjnego z lipca i powinieneś uzyskać granice działek z numerami i obrysy budynków.
W zależności od powiatów może być z tym różnie. 
Czasem jak wspomniał gsienko – chcą wniosek na piśmie (w moim przypadku trwało to miesiąc). 
Potem dostałem namiary na WFS’a  (który nie do końca działał poprawnie). 
Inny po miesiącu odesłał dane w GML wygenerowanym z TurboEWIDA.
Kolejny w miarę szybko dał namiary na właściwego WFS’a.
Dla porównania, Warszawa udostępnia na swojej stronie paczki dla każdej dzielnicy. Bodajże w SHP/DXF/GML. 
Ładnie popakowane i dostępne od ręki…
13-03-2021, 11:58,
#4
RE: WMS różna jakość podglądu wydruku, a wydruku
Dziękuję za odpowiedzi.
Jeżeli chodzi o wydruk, rzeczywiście zmniejszenie dpi wyraźnie poprawiło wydruk działek. Co do działek to w takim razie będę się kontaktował z powiatem


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakość mapy z Open Street Map gnusny 2 10 921 08-03-2017, 17:51
Ostatni post: gnusny
  Warstwy z podglądu Rayo 5 21 018 03-12-2010, 11:22
Ostatni post: borys

Skocz do: