Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Generowanie wydruków - problem
11-03-2021, 20:37,
#1
Generowanie wydruków - problem
Cześć, proszę o pomoc w następującym problemie dot. generowania wydruków map w pdf. Dotychczasowo QGIS przy generowaniu map pracował mi bardzo dobrze bez żadnych błędów - wydruki A0 i większe - duża zawartość elementów z podkładem rastrowym wysokiej rozdzielczości. Po około tygodniu od ostatniego bezproblemowego wygenerowania dużej mapy stało się coś dziwnego - QGIS zaczął mi robić problemy, tzn.: 1. przy generowaniu mapy pdf jako raster zaczął pojawiać się błąd: "Eksportowanie PDF-a spowodowało przepełnienie pamięci. Zmniejsz rozdzielczość lub rozmiar papieru." Kombinowałem z ustawieniami (choć nic nie zmieniałem przez miniony tydzień) - QGIS przestał poprawnie generować mapy. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale przez ten ostatni tydzień przerwy w generowaniu wydruków w komputerze dokonałem następujących zmian: dokupiłem 8 GB ramu (teraz mam 16 GB) dokupiłem kartę graficzną 2 GB (wcześniej miałem zintegrowaną) oraz musiałem przeinstalować QGIS-a (powiększałem partycję C i konieczne było odinstalowani i ponowne zainstalowanie tej samej wersji). Liczyłem, że po tym upgradzie szybciej będę te wydruki generował, a tu totalna klapaSmile Czy ta reinstalacja coś poknociła? 
Co ciekawe, przeniosłem cały projekt na laptopa i tam generuje wydruki prawidłowo, po staremu jak na PC. Z góry dzięki za pomoc!
12-03-2021, 01:28,
#2
RE: Generowanie wydruków - problem
Czy sam system coś również ruszales? Wersja 64bit QGISa? Czy nie generuje się tylko jako pdf a np obrazek już tak? Ile ramu zajmuje podczas generowania? Może na lapku masz SWAP i bierze z dysku ile mu potrzeb a tutaj nie masz SWAPa? Gdzie jest zlokalizowany temp i jak wygląda sprawa miejsca na dyskach podczas generowania pdf?
12-03-2021, 08:36,
#3
RE: Generowanie wydruków - problem
Gsienko problem rozwiązanySmile Gdy chciałem odpowiedzieć na Twoje drugie pytanie natrafiłem na pewną nieścisłość. Otóż okazało się, że mam obecnie zainstalowana wersję Qgis 32 Bit, co mi nie pasowało, bo od jakiegoś czasu wszelkie oprogramowanie jaki instalowałem to już 64 Bit. Zainstalowałem wersję 64 bit i wszystko działa po staremuSmile Dzięki za pomoc!!


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Generowanie map >290 dpi - problem mcuske 4 9 823 19-11-2018, 10:11
Ostatni post: Binko
  Style wydruków lukasz0830 6 13 874 21-06-2018, 14:09
Ostatni post: jerresso
  QGIS 2.18.7 generowanie warstwic z formatu asc enklawa projekt 7 29 670 05-08-2017, 14:08
Ostatni post: enklawa projekt
  sklejanie wydruków w większy format sebaq 0 7 570 20-05-2015, 11:10
Ostatni post: sebaq

Skocz do: