Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z eksportem shp do innego oprogramowania
01-06-2021, 20:54,
#1
Problem z eksportem shp do innego oprogramowania
Witam serdecznie

Bardzo proszę o pomoc. Muszę wyeksportować NMT do shp do programu do modelowania hałasu. No i generalnie zaczyna się problem. Widzę, że z qgisa mam wyeksportowany plik shp, także z atrybutami wysokości, ale program do hałasu po prostu nie chce zaczytać tego pliku. Spróbowałem więc zaczytać shp do programu qgisoft i wygenerować z niego nowy shp. Program do hałasu ten plik już zaczytuje, ale gubi się przy tym atrybut wysokości i generalnie mam płaski NMT. Czy ktoś jest w stanie pomóc mi w tej sytuacji bądź miał podobne problemy?
01-06-2021, 21:07,
#2
RE: Problem z eksportem shp do innego oprogramowania
Dodam może jeszcze, że generalnie plik shp robię z ASC II z geoportalu GUGiK. Być może w robię coś źle w konwersji albo eksporcie shp. Ewentualnie jeśli mógłby mi ktoś podesłać np. plik shp z warstwicami i sprawdziłbym czy działa mi to w programie. Wtedy wskazałoby mi to czy jest to problem oprogramowania do hałasu czy jakichś moich błędów przy eksporcie bądź konwersji. Będę bardzo wdzięczny.
01-06-2021, 21:10,
#3
RE: Problem z eksportem shp do innego oprogramowania
NMT.. do shp, czyli interesuje cię warstwa punktowa na podstawie NMT? SHP z Z w geometrii czy jako atrybut? Może tu coś nie pasuje temu programowi do hałasu. Przy jakiś szczegółach co do użytego oprogramowania byłoby łatwiej.
01-06-2021, 21:38,
#4
RE: Problem z eksportem shp do innego oprogramowania
Chyba problem jest w moim nieudolnym eksportowaniu. Zainstalowałem na innym komputerze nowego qgisa. Zrobiłem tak:
1. Zaimportowałem ASC II
2. Raster/Cięcie/Wasrwtice
3. Zapisz warstwę tymczasową (nie eksportuj) jako shp.
4. zaimportowałem do programu i zadziałało...?

Program do hałasu to Predictor LimA lub iNoise.
01-06-2021, 21:40,
#5
RE: Problem z eksportem shp do innego oprogramowania
Chyba mam coś nie tak z qgis na starym kompie - wersja 3.2.3. Na nowym kompie mam najnowszą wersję.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podciąganie informacji o obiekcie z innego poligonu lukaschels 1 8 050 26-07-2017, 14:20
Ostatni post: tomalos
  problem z eksportem do pdf mdzidek 3 15 454 11-03-2013, 20:08
Ostatni post: mdzidek
  łączenie plików shp (merge shp) Bles 1 13 421 19-02-2013, 14:31
Ostatni post: borys
  problem z eksportem do Mapservera ulczis 6 27 487 19-12-2010, 12:07
Ostatni post: banan8

Skocz do: