Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak wtyczek
05-05-2022, 18:04,
#1
Brak wtyczek
Witam serdecznie społeczność QGIS.

Z góry przepraszam, jeżeli publikuje post nie w tym dziale, w którym być powinien.
Jest to mój pierwszy post na tym forum.

Zainstalowałem program, w wersji 3.24.2 na systemie Windows 7 Ultimate.

Mam następujące pytanie:

Czy Python instaluje się razem z programem, czy trzeba go osobno doinstalować, aby móc skorzystać z zewnętrznych wtyczek napisanych w Pythonie ?

Mój program widzi tylko 4 wtyczki. Zależy mi na wtyczce Custommaps do GPS (do garmina).

Docelowo chcę uzyskać plik kmz zawierający mapę rastrową i jednocześnie mieć możliwość podziału mapy na kafelki i na wielkość pojedynczego kafelka.
 
Marek
05-05-2022, 23:11,
#2
RE: Brak wtyczek
Powinny być widoczne od razu. Sprawdź, czy masz aktywne/włączone repozytorium https://plugins.qgis.org/plugins/plugins.xml
Druga opcja, na która bym stawiał jest już niestety przestarzały windows 7, może jakaś biblioteka jest niewspierana.
Spróbowałbym tez instalacji QGIS w wersji OSGeo, tam można sobie wybierać rożne pakiety do instalacji w piaskownicy, zakładam że jest nieco bardziej tradycyjna od systemu niż instalacja natywna/instalacja w Program Files
06-05-2022, 00:49,
#3
RE: Brak wtyczek
Qgis polega na python 3.9, który nie jest wspierany na Windows 7. Jest taka informacja na stronie qgis.org stąd problemy. Sprawdź minimalna wersję qgisa dla tej wtyczki co potrzebujesz i zacznij od niej. Pierwsze rozwiązanie. Drugie to zrób upgrade systemu. Trzecie zaś to skorzystanie z jakiejś maszyny wirtualnej i np jakiś Debian czy Ubuntu.
20-06-2022, 13:10,
#4
RE: Brak wtyczek
Problem leży w Win 7 i jak wyżej było napisane brak kompatybilności z pythonem 3.9.

QGIS in OSGeo4W (recommended for regular users):
 OSGeo4W Network Installer
W instalatorze wybierz opcję Express Install i wybierz QGIS to install the latest release or QGIS LTR to install the long term release.
The express installations have several optional packages including non-free software. To avoid those you have to use the Advanced Install and choose qgis and/or qgis-ltr in the desktop section.

CAUTION: Upgrades of old setups from OSGeo4W v1 using this repository are not supported. You need to do a fresh install or use a different directory.
CAUTION: 32 bit binaries are not produced anymore. Also Windows 7 no longer works as we are now using Python 3.9, which dropped support for it.

https://www.mail-archive.com/qgis-user@l...49138.html

Należy pobrać wersję LTR – 3.16 ale instalator sieciowy


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Reinstal wtyczek zebro 0 6 666 18-12-2012, 14:43
Ostatni post: zebro
  brak możliwości instalacji wtyczek - świeża instalacja QGIS 1.6 Michau 0 8 703 30-11-2010, 16:33
Ostatni post: Michau
  Konflikt wtyczek QGISa tomalos 5 27 478 29-06-2010, 09:29
Ostatni post: borys
  Problem z instalacja wtyczek brylu 9 38 443 20-04-2010, 13:52
Ostatni post: borys

Skocz do: