Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem baza danych połączenie
09-01-2023, 17:52,
#1
problem baza danych połączenie
Dzień dobry
Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny problemu, który opiszę poniżej.
Zaimportowałem warstwy shapefile do utworzonej na serwerze firmowym bazy danych postgreesql. Nadałem symbolizację warstwom, zapisałem style oraz cały projekt do bazy danych. Działania te wykonałem bezpośrednio w serwerze mając zdalny dostęp do serwera. Z mojego komputera (na którym tworzyłem projekt) mogę otwierać utworzony projekt – wszystko działa bez najmniejszego zarzutu.
Problem jest w innym komputerze podłączonym do sieci. Z konta innego superużytkownika na jego komputerze udaje się nawiązać połączenie z utworzoną bazą danych. Można wczytywać utworzone tam tabele a symbolizacja warstw zostaje zachowana tak jak to zapisałem w bazie danych. Można stworzyć  nowy projekt z danych dostępnych w bazie i zapisać go do bazy danych. Nie można niestety wczytać utworzonego tam przeze mnie projektu ( otwórz z posggreesql)  ponieważ pojawia się komunikat: could not connection to server.connection refused 0x00002740/10061)
Is the server running on host localhost(::1) and accepting TCP/IP connections on port 5432?
could not connection to server.connection refused 0x00002740/10061)
Is the server running on host localhost(127.0.0.1) and accepting TCP/IP connections on port 5432?
Ważne:
-Jeżeli ten nowy superużytkownik na swoim komputerze będącym w sieci na podstawie danych zaczytanych z bazy utworzy własny projekt i go zapisze do bazy danych – to ten projekt może otwierać ale utworzonego innych projektów nie otworzy.
- nowy superużytkownik może również  zaczytać  warstwy do qgisa oraz nadpisać projekt będący w bazie danych (ten którego nie może normalnie otworzyć działaniem project-otwórz z postgree sql..)
 
Z góry dziękuję za pomoc


Skocz do: