Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
niewidoczny obiekt
12-03-2024, 13:12,
#1
niewidoczny obiekt
Witam,
proszę o podpowiedź dlaczego zniknął mi obiekt, który jest widoczny w panelu warstw. Daje się włączyć mu edycję, ale przestał być widoczny. 
Zapisanie go jako nowej warstwy nic nie daje -też jest niewidoczna, skopiowanie stylu z innej warstwy też nic nie daje - nadal jest niewidoczny chociaż przyjmuje ta zmianę stylu.

W załączniku jest zrzut ekranu , "PKPP dokładne" pokrywa się z "PK Pogórza Przemyskiego" - tyle, że go nie widać chociaż jest.
Nadmienię, że nie formatowałam go ani nie stylizowałam, jestem w trakcie uszczegóławiania przebiegu granic po działkach ewidencyjnych.


Załączone pliki Miniatury
   
13-03-2024, 12:56,
#2
RE: niewidoczny obiekt
Ciężko powiedzieć bo nie wiadomo co to za dane, co z nimi robiłaś itp ...

Otwórz tabelę atrybutów i sprawdź czy jest tam jakiś wiersz, jak rozumiem ma tam być 1 obiekt.
Jeżeli coś tam jest, zaznacz go w tabeli, przybliż do obiektu. 
Jeżeli wyskoczy błąd, nie możesz przybliżyć - może to oznaczać, że obiekt stracił geometrię (musiałaś usunąć).
Możesz też sprawdzić poprawność warstwy (algorytmem).

Miałem kiedyś przypadek, że geometria, mimo że istniała, nie była widoczna - była tak uszkodzona, że QGIS/GDAL sobie z nią nie radził.
To był problem z SHP budowanymi w stacji fotogrametrycznej, nigdy potem się z tym nie spotkałem.
Chyba w gvSig można to było otworzyć...


Skocz do: