Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znikająca tabele z PostGIS
26-08-2010, 21:55,
#1
Znikająca tabele z PostGIS
Witam serdecznie,

chcę dodać warstwę w qgis-ie z postgis-a. Połączenie nawiązuję z moją bazą - przechodzi test. Podczas jak klikam na Połącz przez sekundę pokazuje się zawartość bazy, ale niestety po chwili wszystko znika. zostaje tylko pusty wiersz rozpoczynający się od public.

Czy jest jakiś warunek tworzenia tabel w postgis-ie, żeby móc je wizualizować w qgis?

Dodam tylko, że w programie uDig wszystko działa, nie mam problemu wizualizacji tabel.

Szukałem odpowiedzi, ale na razie nic nie znalazłem.
27-08-2010, 00:19,
#2
RE: Znikająca tabele z PostGIS
Spróbuj zaznaczyć w opcjach połączenia z bazą opcje sprawdź tylko geometry_columns i schemat public.
27-08-2010, 00:24,
#3
RE: Znikająca tabele z PostGIS
Sprawdzałem tą możliwość i nic, dalej tak samo.
30-08-2010, 11:45,
#4
RE: Znikająca tabele z PostGIS
A masz jakąś geometrię w tej bazie w postgis? Co najmniej jeden wiersz z the_geom. QGIS nie bardzo zasysa warstwy jeżeli nie znajduje w nich geometrii.
30-08-2010, 12:08, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-08-2010, 12:37 {2} przez Malinos.)
#5
RE: Znikająca tabele z PostGIS
Tak mam. Dopiero jestem początkujący w tej tematyce, więc możliwe, że mam jakiś prosty błąd.

W bazie przechowuje 2 tablice:

Kod:
CREATE TABLE nodes
(
  idline integer NOT NULL,
  startpoint geometry NOT NULL,
  endpoint geometry NOT NULL,
  CONSTRAINT "kidLine" PRIMARY KEY (idline)
)
WITH (OIDS=FALSE);
ALTER TABLE nodes OWNER TO "Damian";

w powyższej posiadam 2 atrybuty geometry, w których przechowywane są punkty. Zaś w poniższej posiadam jeden atrybut geometry, który przechowuje linie

Kod:
CREATE TABLE lines
(
  idline integer NOT NULL,
  line geometry NOT NULL,
)
WITH (OIDS=FALSE);
ALTER TABLE lines OWNER TO "Damian";
GRANT ALL ON TABLE lines TO "Damian";
GRANT ALL ON TABLE lines TO public;

Dodam, że głównie mi chodzi o możliwość edytowania obiektów line z drugiej tablicy.

Z góry przepraszam, za możliwe niezrozumiały opis.
30-08-2010, 19:05, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-08-2010, 19:36 {2} przez Malinos.)
#6
RE: Znikająca tabele z PostGIS
Rozwiązałem problem ze znikającymi obiektami. Mianowicie, dodając warstwę wektorową z postgis-a, podczas wyboru tabeli, widoczne są tylko tabele z obiektami dwuwymiarowymi. W moim przypadku posiadałem tylko obiekty 3wymiarowe, czego powodem był brak widocznych tabel.

Istnieje możliwość wizualiazacji obiektów LINESTRINGM, POINTM itd. następujące kroki:
1. Najpierw dodać warstwę z obiektem 2d
2. Następnie zmienić w właściwościach warstwy zapytanie o podzbiory zawierając obiekty 3d

Zatem teraz zapytam, czy istnieje możliwość edycji( zmiany położenia wezłów) i uaktualnienia rekordów w bazie przy jednoczesnym zatrzyamniu informacji o 3wymierze w moim przyapdku o wysokości każdego z punktu?

Z góry dziękuję za pomocWink


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  znikająca warstwa wolfspider666 2 4 713 23-10-2019, 07:03
Ostatni post: [wiki]
  Znikająca warstwa wektorowa delta_20@tlen.pl 6 27 235 18-01-2011, 21:14
Ostatni post: borys
  Znikająca tabela atrybutów tomalos 2 16 076 18-01-2010, 14:36
Ostatni post: gabber2004

Skocz do: