Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ANKIETA – Jakich funkcji brakuje Wam w Qgis ?
03-08-2010, 11:43,
#11
RE: ANKIETA – Jakich funkcji brakuje Wam w Qgis ?
Brakuje mi szukania wybranej ilości najbliższych obiektów (także na innych warstwach) w stosunku do wybranego obiektu z podaniem odległości.
04-08-2010, 09:10,
#12
RE: ANKIETA – Jakich funkcji brakuje Wam w Qgis ?
Jako "nowiutki" użytkownik niniejszego bardzo interesującego forum serdecznie witam wszystkich.
Oto moje propozycje w zakresie dodatkowych funkcji jakie z chęcią zobaczyłbym w postaci kolejnych wtyczek:
1. Import SWDE.
2. Okienko z tabelą danych w oknie wydruku - obok okna mapy, legendy, skali itp. okno z wybranymi danymi (np. tabela) dotyczącymi prezentowanych obiektów.
Pozdrawiam.
04-08-2010, 09:14,
#13
RE: ANKIETA – Jakich funkcji brakuje Wam w Qgis ?
(04-08-2010, 09:10)cezar napisał(a): 2. Okienko z tabelą danych w oknie wydruku - obok okna mapy, legendy, skali itp. okno z wybranymi danymi (np. tabela) dotyczącymi prezentowanych obiektów.

Funkcja ta została wprowadzona w wersji 1.5
04-08-2010, 10:09,
#14
RE: ANKIETA – Jakich funkcji brakuje Wam w Qgis ?
Dzięki za podpowiedź. Właśnie ją testuje wspomnianą funkcję (winne moje "gapiostwo") Smile.
Wszystko działa sprawnie. Brakuje mi tylko jednej rzeczy - możliwości filtrowania prezentowanych danych.

Myślę, że można taki efekt osiągnąć poprzez wybór interesujących mnie treści i zapisanie ich w kolejnej warstwie, na podstawie której możliwie będzie zamieszczenie na wydruku tylko wyselekcjonowanych informacji.
Zastanawiam się tylko czy zastosowanie filtrów w oknie wydruku nie byłoby o wiele prostsze.

Pozdrawiam.
11-08-2010, 10:51,
#15
RE: ANKIETA – Jakich funkcji brakuje Wam w Qgis ?
To jest bardziej moje życzenie co do modyfikacji wtyczki niż utworzenia nowej.
Ponieważ działania na rastrach (menu raster, wtyczka GdalTools) trwają długo, czasami wiele godzin, więc pasek postępu może okazać się przydatny Smile
16-08-2010, 12:36,
#16
RE: ANKIETA – Jakich funkcji brakuje Wam w Qgis ?
może jeszcze nie znalazłem przez krótkie użytkowanie Qgis, ale przydałaby się bardziej zaawansowana edycja podczas rysowania, podawanie kątów, długości, równoległe itp.
ps. jeżeli istnieje już to proszę o podanie gdzie to znajdę Smile
18-08-2010, 23:27,
#17
RE: ANKIETA – Jakich funkcji brakuje Wam w Qgis ?
"Nagrywania" i edytowania makr.
20-08-2010, 08:12, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-08-2010, 09:53 {2} przez sebaq.)
#18
RE: ANKIETA – Jakich funkcji brakuje Wam w Qgis ?
Podpatrzyłem tą cechę z Bentley Map. Mianowicie przy wektoryzacji i wypełnianiu atrybutów mogłyby być zapamiętane ostatnio wprowadzone wartości. Jeżeli wprowadza się dużo podobnych danych i za każdym razem trzeba uzupełniać wiele atrybutów z palca (czy wybierać z mapy wartości) to jest to czasochłonne. A tak program mógłby podawać dane z ostatniego wiersza modyfikowanej tabeli bazy danych.
Pozdrawiam.
29-08-2010, 22:06,
#19
RE: ANKIETA – Jakich funkcji brakuje Wam w Qgis ?
Chciałbym dokonać podsumowania ankiety "Jakich funkcji brakuje Wam w w Qgis ?"
Forumowicze przedstawili 13 różnych propozycji:
1. Możliwość zaznaczenia kilku warstw wykonywanie działania np. grupowych zmian właściwości warstw (np. zmiana układu współrzędnych dla wszystkich na raz) lub usunięcie zaznaczonych warstw
2. Zapis zapytań (z kreatora zapytań/wyszukiwania zwłaszcza z ftools) i wyciągania ich do paska narzędziowego
3. Grupowanie warstw na kilku poziomach / podkatalogi w oknie warstwa
4. GPS Tracker Plugin nie tylko "for Windows"
5. Zapisywanie i późniejsze wczytywanie właściwości (stylów) wszystkich warstw projektu do jednego pliku
6. Rysowanie linii równoległych
7. Funkcja śledzenia GPS działającej na projektach z dowolnym układem współrzędnych (nie tylko WGS84)
8. Funkcja zamiany linii na poligony
9. Symbolika oparta na kilku atrybutach
10. Import SWDE
11. Okienko z tabelą danych w oknie wydruku
12. Nagrywanie i edytowanie makr
13. Zaawansowana edycja podczas rysowania przez podawanie kątów, długości.

Po przeanalizowaniu w zespole moderatorów niniejszego forum wszystkich nadesłanych propozycji wybraliśmy zadanie "Funkcja zamiany linii na poligony"
Przy wyborze kierowaliśmy się przede wszystkim możliwością oprogramowania konkretnego zadania w postaci pluginu i braku danej funkcji w Qgis. Niektóre z Waszych propozycji są już dostępne w całości lub części w Qgis, inne trudno byłoby zrealizować w postaci pluginu i trzeba je wbudować w kod Qgis-a.

Wybrany plugin "Funkcja zamiany linii na poligony" zostanie przedłożony do zrealizowania studentowi informatyki w ramach praktycznej części pracy dyplomowej dot. wolnego oprogramowania GIS.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Łączenie funkcji - istnieje ? Mazur 2 11 281 25-10-2016, 11:48
Ostatni post: Italiano
  Poligonizuj (raster na wektor) - zaawansowane ustawienia funkcji Kristoforos 0 12 683 02-09-2011, 14:53
Ostatni post: Kristoforos
  Lista brakujących podstawowych funkcji w Qgis. piotr 11 64 665 15-02-2010, 21:37
Ostatni post: eamonn

Skocz do: