Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tworzenie wektora z danych zapisanych na kartce :)
09-09-2010, 12:20, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2010, 12:21 {2} przez tomalos.)
#1
Tworzenie wektora z danych zapisanych na kartce :)
Mam na kartce zapisane przez kogoś współrzędne geograficzne punków (sporo ich jest) jako stopnie, minuty i sekundy (np. N 52°4'59'' E 19°31'41''). Zapisane są one za zwykłej kartce. Nigdy wcześniej nie dostawałem danych w takim "formacie" Smile Jak najlepiej zrobić z nich warstwę wektorową? Pomyślałem, że najłatwiej mi będzie wpisać te dane to zwykłego pliku tekstowego i potem wczytać jako CSV, jednak nie wiem jaki format zastosować, podejrzewam, że należy użyć stopni dziesiętnych, co wiąże się z przeliczaniem każdego punktu. Da się to zrobić w jakiś prosty sposób? Może są jakieś inne sposoby?
09-09-2010, 13:54,
#2
RE: Tworzenie wektora z danych zapisanych na kartce :)
Eh, miałem ten sam problem kiedyś, zrobiłem to jak piszesz, tylko wpisywałem do arkusza kalkulacyjnego oddzielnie w każdą komórkę stopnie, minuty, sekundy i później formułę do przeliczenia (stopnie + minuty/60 + sekundy/3600), nie znam szybszego sposobu niestety, ale chętnie bym poznał Smile także śledzę temat Wink
09-09-2010, 14:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2010, 14:16 {2} przez borys.)
#3
RE: Tworzenie wektora z danych zapisanych na kartce :)
Dobrze, że nie dostałeś pliku... kartek ;-) Jak masz to już w csv, to ładujesz do czegokolwiek, co umie liczyć (choćby arkusz kalkulacyjny) i lecisz formułą. Prościej już się chyba nie da Smile
Ops, uprzedziłeś mnie. Tak to jest, jak się robi 5 rzeczy naraz i pisze odpowiedź pół godziny ;-)
09-09-2010, 15:26,
#4
RE: Tworzenie wektora z danych zapisanych na kartce :)
Dziękuję za podpowiedzi, metoda się sprawdza Smile
12-09-2010, 20:19,
#5
RE: Tworzenie wektora z danych zapisanych na kartce :)
Osobiście mnie wygodniej byłoby cały rysunek wykonać w jakimś programie typu CAD (w czasie gdy wprowadza się tam dane tekstowo, co chwile można analizować wygląd grafiki, czy nie popełniło się przypadkiem jakiegoś błędu) i potem dokonać konwersji do shape'a.
Aczkolwiek w tej sytuacji nie jestem pewien, czy jest jakiś darmowy program CAD-owski, który liczy współrzędne w systemie sześć - dziesiętnym.... bo w przeciwnym razie, i tak najpierw trzebaby wszystko przeliczyć na w arkuszu kalkulacyjnym...
12-09-2010, 22:03,
#6
RE: Tworzenie wektora z danych zapisanych na kartce :)
Kristoforos, dzięki za pomysł, acz z CAD-em nie miałem dotychczas zbyt wiele do czynienia i nie ciągnie mnie do tego żeby się wdrażać, ale pomysł może komuś się przyda. Ja uporałem się już z tymi danymi w arkuszu kalkulacyjnym.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Bug Od danych punktowych przez interpolację do danych dla obszarów onkolog 7 26 783 05-07-2017, 16:51
Ostatni post: Italiano

Skocz do: