Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z eksportem do Mapservera
15-09-2010, 18:17,
#1
problem z eksportem do Mapservera
Stawiam pierwsze kroki w QGis i postawiłam sobie za cel umieszczenie stworzonej przez siebie mapy/bazy w internecie. Niestety nie robiliśmy czegoś takiego na studiach. Kieruję się informacjami jakie znajduje w internecie. Napotkałam problem na etapie eksportu do MapServera i nigdzie nie mogę znaleźć jego rozwiązania. Pojawia mi się taki komunikat:

Wystąpił błąd podczas wykonywania kodu Pythona:

Traceback (most recent call last):
File "C:/PROGRA~1/QUANTU~1/apps/qgis/./python/pluginsmapserver_exportmapserverexport.py", line 132, in ok_clicked
self.saveMapFile()
File "C:/PROGRA~1/QUANTU~1/apps/qgis/./python/pluginsmapserver_exportmapserverexport.py", line 148, in saveMapFile
print "Creating exporter using '%s' and '%s'" % (self.dlg.ui.txtQgisFilePath.text(), self.dlg.ui.txtMapFilePath.text())
UnicodeEncodeError: 'ascii' codec can't encode character u'xf3' in position 66: ordinal not in range(128)

Czy ktoś orientuje się co to może oznaczać i co z tym zrobić?

Jakby ktoś dysponował jakimiś materiałami które mogłyby mi pomóc w dalszym działaniu, też byłabym wdzięcznaSmile
15-09-2010, 21:39,
#2
RE: problem z eksportem do Mapservera
(15-09-2010, 18:17)ulczis napisał(a): Czy ktoś orientuje się co to może oznaczać i co z tym zrobić?

Zanim Borys odpisze będzie pewnie chciał wiedzieć jaki to Windows i jaki QGIS - która wersja, czy instalowana z samodzielnego instalatora czy z tego OSGeo4W i czy wtyczki były aktualizowane.
Maciej Sieczka
http://www.sieczka.org
16-09-2010, 10:38,
#3
RE: problem z eksportem do Mapservera
Windows XP
Wersja 1.5.0-Thetys przygotowanej dla rewizji 13923M.
instalka: QGIS-OSGeo4W-1.5.0-14109-Setup.exe
wersja wtyczki Mapserver 0.4.3
nie aktualizowałam wtyczek
19-09-2010, 10:43,
#4
RE: problem z eksportem do Mapservera
:))

Borysa połamało i jest na zwolnieniu, więc teraz tylko tyle powie, że na dziś ta wtyczka nie przyjmuje polskich znaków w nazwach (i ścieżkach) plików: projektu i mapy.
Czyli żadne tam C:UsersBździągwachrabąsz.map, tylko zapisać w C:chrabasz.map

Piszę do Richarda, to może do 1.6 poprawi.
19-12-2010, 00:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2010, 00:22 {2} przez banan8.)
#5
RE: problem z eksportem do Mapservera
Odświeżę troszkę ten wątek, gdyż i mi pojawiły się kłopoty z eksportem do Mapservera.

po wyeksportowaniu i odpaleniu pliku .map poprzez przeglądarke, jako localhost, wyskakuje komunikat:
loadSymbolSet(): Unable to access file. (./symbols/symbols.txt)

w drugiej małej mapie z kilkoma warstwami, wyskakuje inny komunikat:
msLoadMap(): Unknown identifier. Parsing error near (ď)Sadline 1)

używam QGIS Tethys, Windows XP 32

proszę o pomoc, będę wdzięczny Smile
19-12-2010, 01:27,
#6
RE: problem z eksportem do Mapservera
Pierwszy błąd mówi, że nie ma pliku symbols/symbols.txt (ścieżka liczona od położenia pliku .map). Znaczy to, że w pliku .map dałeś odniesienie do takiego pliku. Rozwiązania są trzy: albo utwórz go, albo zdefiniuj symbole wewnątrz pliku .map, albo, co bardzo prawdopodobne, w ogóle nie używasz w tym projekcie definicji symboli i wtedy wystarczy wywalenie tego odwołania.

Drugi mówi o błędzie parsowania pierwszej linii pliku. Otwórz go dowolnym edytorem tekstu i zobacz, co jest w niej nie tak.

Plik .map ma bardzo prostą i doskonale udokumentowaną strukturę. Ta wtyczka sama go tworzy, co bardzo pomaga przy skomplikowanej symbologii, ale i tak warto obejrzeć go w edytorze i zrozumieć go, bo tak najprościej go edytować. Dokumentacja startuje tutaj: http://mapserver.org/mapfile/index.html
19-12-2010, 12:07,
#7
RE: problem z eksportem do Mapservera
dzięki Borys za odpowiedz, powalczę z tym, nie mniej jednak stworzę nowy wątek w którym mam nadzieję, że szanowne życzliwe forum zaleje wątek licznymi informacjami Smile


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z eksportem shp do innego oprogramowania mcuske 4 4 159 01-06-2021, 21:40
Ostatni post: mcuske
  problem z eksportem do pdf mdzidek 3 15 456 11-03-2013, 20:08
Ostatni post: mdzidek

Skocz do: