Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilometry, hektometry...
25-02-2013, 14:08,
#11
RE: Kilometry, hektometry...
Temat co prawda stary, ale być może autor wtyczki będzie umiał wyjaśnić problem, z jakim się zetknąłem, próbując zrobić hektometr dla jednej z rzek.

Otóż zauważyłem, że wtyczka potrafi mieć swoje "humory". Gdy na jednej warstwie było kilkaset obiektów hektomert wtyczka wyznaczyła zgodnie z przebiegiem, ale oczywiście oddzielnie na każdym obiekcie.

A gdy połączyłem obiekty warstwy liniowej w jeden, wprowadzone zostały dodatkowe punkty (całkiem ich sporo), a hektometr nie pokrywa się z przebiegiem rzeki.

Przypuszczam, że przyczyną mogą być jakieś błędy w geometrii, ale po kilku godzinach szukania wyczerpały mi się pomysły.

Być może ktoś z szanownych forumowiczów będzie w stanie wyjaśnić taką sytuację, albo nawet pomóc w jakiś sposób naprawić warstwę tak aby uzyskać zadowalający wynik.

W załączniku zrzut ekranu.


Załączone pliki Miniatury
   
26-02-2013, 22:01,
#12
RE: Kilometry, hektometry...
Powodem jest prawdopodobnie połączenie tych obiektów. Wtyczka jest dosyć prosta (żeby nie powiedzieć prymitywna) i radzi sobie tylko z prostymi geometriami. Niestety w najbliższym czasie (miesiąc) nie będę miał czasu żeby w niej coś zmieniać.
Robert Szczepanek
Zespół Rozwojowy QGIS
07-05-2018, 02:06,
#13
RE: Kilometry, hektometry...
Odświeżę temat.
Potrzebuję podzielić linie na równe odcinki. Podana wtyczka Markline niestety nie działa mi (brak metadanych). Czy jest sposób na jej naprawienie? Albo czy jest inny sposób?
16-05-2018, 23:05,
#14
RE: Kilometry, hektometry...
Innym sposobem jest wrzucenie danych do bazy PostGis. Jeżeli potrafisz to zrobić to prześlę Tobie funkcję która dzieli linestring (odcinek) na mniejsze segmenty (frakcje).


Skocz do: