Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
config programu
22-09-2010, 11:13,
#1
config programu
Witam Wszystkich!

Jestem nowym użytkownikiem tego programu. Chciałbym wiedzieć gdzie program zapisuje swoja konfiguracje, program mam na serwerze i chce by każdemu użytkownikowi program otwierał się tak samo by były taka same ustawienia, wczytane adresy serwerów itp.

Pozdrawiam
daniel
22-09-2010, 14:36,
#2
RE: config programu
Większość ustawień jest w ~/.config/QuantumGIS/QGIS.conf (w windowsach w analogicznej gałęzi rejestru). Układy współrzędnych użytkownika, zakładki oraz style warstw nieplikowych (np postgisowych) są w bazie sqlite: ~/.qgis/qgis.db Biblioteka symboli jest w ~/.qgis/symbology-ng-style.xml
22-09-2010, 15:19,
#3
RE: config programu
dzięki Smile
25-04-2016, 11:55,
#4
RE: config programu
Czy można prosić o odświeżenie wątku i podanie aktualnych ścieżek dla plików konfiguracyjnych? (System Windows 7 Professional)
25-04-2016, 12:25,
#5
RE: config programu
Czy ktoś z dostępem do Windowsów byłby tak miły i sprawdził dokładną ścieżkę? W stosunku do tamtych ścieżek powinny zmienić się dwie rzeczy: w międzyczasie nastąpił rebranding z QuantumGIS na QGIS, a poza tym w wersjach 2.x zamiast QGIS jest QGIS2.
26-04-2016, 13:36,
#6
RE: config programu
Sprawdziłem u siebie - pliki konfiguracyjne są w
C:/Users/nazwa_uzytkownika/.qgis2
Są tam też wtyczki.


Nie wiem natomiast jak wygląda sprawa z rejestrem... Według dokumentacji QGIS, konfig jest w rejestrze pod
HKEY\CURRENT_USER\Software\QGIS\qgis
26-04-2016, 13:47,
#7
RE: config programu
Oj, to chyba w dokumentacji jest jakiś staroć. Dla pewności właśnie wyrwałem przypadkowej osobie komputer z ręki Wink i znalazłem tam to, co przypuszczałem:

HKEY\CURRENT_USER\Software\QGIS\QGIS2


Skocz do: