Skąd wziąłeś SRTM? Oryginał, np. z USGS
http://dds.cr.usgs.gov/srtm/version2_1/SRTM3/Eurasia/, jest w już postaci rastra w układzie ll/wgs84. Do osiągnięcia twojego celu można podejść na 3 sposoby:
1. Wczytać do lokacji ll/wgs84 za pomocą r.in.srtm lub r.in.gdal i przerobić do U92 r.proj (przygotowawszy wcześniej docelową lokację U92).
2. Przerobić do U92 gdalwarp poza GRASS, następnie wczytać do lokacji U92 za pomocą r.in.gdal.
3. Dla minimalizacji artefaktów podczas reprojekcji rastra (wskutek zmiany rozdzielczości i geometrii pomiędzy źródłowym a docelowym rastrem oraz różnych metod resamplingu), ja robię zwykle tak (szczególnie gdy chcę otrzymać zmienno-przecinkowy raster o rozdz. wyższej niż SRTMowe ~60/90 m):
a) wczytuję raster SRTM do lokacji ll/wgs84,
b) ustawiam na niego region (uwaga na rozdzielczość i granice regionu względem rastra, bo będą przesunięcia w następnym kroku),
c) robię z niego punktowy wektor 3d (r.to.vect -z),
d) v.proj powstały wektor przerabiam do lokacji U92,
e) interpoluję z tych punktów raster dla zadanej rodzielczości i regionu wybraną metodą (np. v.surf.rst, v.surf.bspline).