Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PgQuery fof QGIS - fe_sendauth
27-10-2010, 10:11,
#1
PgQuery fof QGIS - fe_sendauth
Witajcie Smile
mam problem z wtyczka PgQuery for QGIS.
Zainstalowala sie bez problemu, ale przy jej uruchomieniu wyrzuca blad:

Couldn't connect to database:
fe_sendauth: no password supplied

Ktos tez mial z tym problem?

Srodowisko:
Windows XP
QGIS 1.5
Wersja wtyczki: 0.1.1
28-10-2010, 12:38,
#2
RE: PgQuery fof QGIS - fe_sendauth
Mam dokładnie ten sam problem ale w innym OS, więc stawiam na błąd we wtyczce albo naszą niewiedzę (wcześniej nie używałem tej wtyczki). Błąd wyskakuje po kliknięciu użytkownika w menu Database.
Dodatkowo podczas uruchamiania wyskakuje mi okienko

sorry:
Kod:
Your HOME directory is set to /home/tomasz
It must be set to your user directory.
/home/tomasz to właśnie mój katalog domowy, więc nie bardzo wiem o co chodzi, dodam że po uruchomieniu wtyczki nie widzę nigdzie opcji zmiany tego katalogu.

Jest jakiś manual do tej wtyczki? Po kliknięciu "pomoc" otrzymuję błąd, w którym widnieje jakaś podejrzana ścieżka dostępu do pliku pomocy.

Wystąpił błąd podczas wykonywania kodu Pythona:

Kod:
Traceback (most recent call last):
  File "/home/tomasz/.qgis/python/plugins/pgquery_plugin/QueryWindow.py", line 659, in setHelp
    hin = open(pathname,"r")
IOError: [Errno 2] No such file or directory: '/home/tomasz\.qgis\python\plugins\pgquery_plugin\help.html'

Wersja Pythona:
2.6.4 (r264:75706, Dec  7 2009, 19:02:09)
[GCC 4.4.1]


Wersja QGIS:
1.6.0-Trunk Trunk, 14378M

Lokalizacja Pythona: ['/home/tomasz/.qgis/python/plugins/GeoCoding', '/home/tomasz/.qgis/python/plugins/GeoCoding', '/home/tomasz/.qgis/python/plugins/elevation', '/home/tomasz/.qgis/python/plugins/cswclient', '/usr/share/qgis/python', '/home/tomasz/.qgis/python', '/home/tomasz/.qgis/python/plugins', '/usr/share/qgis/python/plugins', '/usr/lib/python2.6', '/usr/lib/python2.6/plat-linux2', '/usr/lib/python2.6/lib-tk', '/usr/lib/python2.6/lib-old', '/usr/lib/python2.6/lib-dynload', '/usr/lib/python2.6/dist-packages', '/usr/lib/python2.6/dist-packages/PIL', '/usr/lib/python2.6/dist-packages/gst-0.10', '/usr/lib/pymodules/python2.6', '/usr/lib/python2.6/dist-packages/gtk-2.0', '/usr/lib/pymodules/python2.6/gtk-2.0', '/usr/lib/python2.6/dist-packages/wx-2.8-gtk2-unicode', '/usr/local/lib/python2.6/dist-packages', '/usr/share/qgis/python', '~/.qgis/python', '/home/tomasz/.qgis/python/plugins/imgshowhide/logic', '/home/tomasz/.qgis/python/plugins/imgshowhide/gui', '/usr/share/qgis/python/plugins/fTools/tools', '/home/tomasz/Geoinformacja/projekty']
Pomoc mile widziana Smile

Ubuntu 9.10 i 10.4
QGIS 1.6.0-Trunk rew.14378M
PgQuery 0.1.1
28-10-2010, 15:44, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2010, 15:44 {2} przez borys.)
#3
RE: PgQuery fof QGIS - fe_sendauth
Ta wtyczka działa tylko pod Windą, właśnie przez te ścieżki. A jak już zadziała, to próbuje się połączyć z domyślną bazą danych i wyświetla ten błąd z pierwszego postu, trzeba go zignorować. Wtedy można zedytować domyślne zapytanie i przy odrobinie szczęścia zadziała. U mnie zazwyczaj wywala kolejne błędy. Weźcie napiszcie do autora, ja już kiedyś próbowałem, ale bez odzewu (a z bloga sądząc, jeszcze żyje). http://www.carteryx.com/


Skocz do: