Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z NMT
29-10-2010, 17:40,
#1
Problem z NMT
Witam
Jestem początkującym użytkownikiem Qgisa, więc proszę o wyrozumiałośćSmile
Piszę pracę inżynieryjną z wykorzystaniem narzędzi gisowych i chciałem skorzystać z NMT. Zamówiłem więc NMT w CODGIKu i niestety nie potrafię go otworzyć. Pliki jakie otrzymałem z Codgiku są w formatach ascii, tin i ttn, kolega mówiłem, żebym dodał je normalnie przez warstwę wektorową, ale gdy tak robię wyskakuje okienko o treści:
..."plik"... jest nieprawidłowym lub nierozpoznanym źródłem danych. Próbowałem przeinstalować Qgisa i zainstalowac inna wersję ale niestety nie działa, obecnie mam wersję 1.5 Tethys. Słyszałem, że może chodzić o jakieś biblioteki windowsa??
Proszę o pomocSmile
Pozdrawiam
30-10-2010, 21:41,
#2
RE: Problem z NMT
QGISem ani żadnym wolnym GIS raczej ESRI TIN ugryźć się nie da. To samo odnosi się do formatu Intergraph TTN. A sam pomysł dystrybucji danych w zamkniętych formatach przez instytucję finasowaną z publicznych pieniędzy jest moim zdaniem chybiony.

Czy dodany do zestawu plik ASCII to raster czy wektor? Pokaż jego nagłówek i kilka pierwszych linii. Co mówi o nim "ogrinfo -al -so" i "gdalinfo -mm -noct"? Da się załadować jako raster do QGIS?
Maciej Sieczka
http://www.sieczka.org


Skocz do: