Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problemy z wykresami
05-11-2010, 12:00,
#1
problemy z wykresami
Witam,

Mam parę problemów związanych z wykresami w QGIS (1.5):

- czy w chwili obecnej istnieje możliwość dodawania wartości na obwodzie wykresu ? Próbowałem to obejść, dodając oprócz warstwy z wykresem kilka dodatkowych jej kopii, na każdej wybierałem inną zmienną jako etykietę, ręcznie przesuwałem etykiety w osiach X i Y, żeby znalazły się we właściwych miejscach na obwodzie wykresu :-( Jest to dość pracochłonne, poza tym metoda nie sprawdza się przy wykresach skalowanych, o różnej średnicy...)
- wykresy przysłaniają wszystkie pozostałe warstwy, a nawet warstwy leżące powyżej :-( Nie daje się na "powierzchni" wykresu umieścić punktu ani etykiety (np. z sumą wartości przedstawionych na wykresie)
- wykresy są zawsze nieprzezroczyste i mogą być wypełnione tylko pełnymi kolorami, nie szrafami.

Czy są jakieś sposoby obejścia ? Oczywiście, poza eksportem mapy i ręczną edycją poza QGIS...

Pozdrawiam,

Markus
05-11-2010, 12:13,
#2
RE: problemy z wykresami
Niestety te wykresy są we wczesnej fazie rozwoju i te wszystkie ograniczenia są jeszcze nie do obejścia Sad I raczej w najbliższych miesiącach nic się nie zmieni, bo kolega który je robi jest teraz zawalony robotą na innych frontach.
05-11-2010, 12:35,
#3
RE: problemy z wykresami
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Póki co, będę dokładał etykietki ręcznie... Przyznam, że dzięki Waszemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy program jest z wersji na wersję coraz doskonalszy i bogatszy.
Życząc udanego spotkania we Wrocławiu pozdrawiam,
Markus (Muzeum PRzyrodnicze UŁ)


Skocz do: