Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z paskami narzędzi
12-11-2010, 14:12,
#1
Problem z paskami narzędzi
Witam
Problem, z którym się spotkałem dotyczy pasków narzędzi w QGIS 1.5. Sprawa na pozór banalna ale nie wiem jak to rozwiązać. Qgisa mam zainstalowanego na kilkunastu komputerach, użytkownik jednego z nich tak skutecznie wyłączył/ukrył paski narzędzi (nie wszystkie), że nie wiem jak je włączyć. W menu widok/paski narzędzi mogę je włączać i wyłączać ale one nie pojawiają się na listwie. Pracować się da bo mogę korzystać z opcji pasków przez menu ale jest to bardzo uciążliwe. Może ma ktoś jakiś pomysł.... Będę wdzięczny za pomoc.
15-11-2010, 20:15,
#2
RE: Problem z paskami narzędzi
Witaj,

trzeba znaleźć w rejestrze plik, który przechowuje układ pasków i go usunąć:
1. Wyłącz QGIS-a,
2. wejdź do Edytora rejestru
(znajdź regedit.exe albo Start -> uruchom, po czym wpisz: regedit)
3. W drzewie po lewej znajdź klucz HKEY_CURRENT_USER, rozwijaj drzewko aż dojdziesz do UI:
Software -> QuantumGIS -> QGIS -> UI
4. W oknie po prawej odnajdź "state" i skasuj go
5. Włącz QGIS i poukładaj paski od nowa.

State przechowuje ostatni wygląd programu, jak go skasujesz, to przy otwarciu QGIS stworzy się nowy, według ustawień domyślnych.

Interesuje mnie w jakich warunkach to się wydarzyło. Czy były wtedy włączone warstwy WMS?
Milena Nowotarska
Zespół Rozwojowy QGIS
16-11-2010, 10:46,
#3
RE: Problem z paskami narzędzi
Witaj
Usunięcie klucza z rejestru pomogło i wszystkie paski powróciły. Odnośnie wykorzystania WMS to istotnie używane były WMS. Użytkownicy za każdym razem do pracy wczytują projekt w którym zapisane są warstwy pobierane lokalnie z komputerów, WMS z Geoservera, WMS z Geoportalu i dane z Postgresa (w projekcie oczywiście zapisany jest wygląd i ułożenie poszczególnych warstw oraz loginy i hasła do bazy danych). "Znikające paski" pojawiły się tylko u jednej osoby na nowym komputerze. Wszystko działało tutaj bez zarzutów około 2-3 tygodni i zepsuło się bez wyraźnej przyczyny (tak twierdzi użytkownik komputera ale za to głowy nie dam sobie uciąćSmile) Bardzo dziękuję za pomoc.
22-02-2012, 12:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2012, 23:27 {2} przez arepo.)
#4
RE: Problem z paskami narzędzi
@Milena: wielkie dzięki!
U mnie ten sam problem co opisany wyżej: 2-monitorowe stanowisko z projektem z kilkoma w-wami WMS, chciałem dostać jak największy obszar roboczy i przeciągnąłem pasek z normalnego pola u góry POZA okno QGisa (1.7.0). A że Geoportal się ładuuuje i ładuuuje (zawsze po zmianie położenia paska, nie wiadomo po co), to brak paska zauważyłem dopiero chcąc włączyć edycję.. i nie ma czym. Już mną telepało z furii (a komp w biurze i nie mam uprawień na reinstalkę).
Działa!

ps. sprawdzone ponownie: wystarczy przesunąć pasek narzędzi wewnątrz okienka, by się "odczepił od ramki" i został pływającym paskiem- przy włączonym WMS powoduje to jego zniknięcie.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Personalizacja - wykorzystanie opcji dostępnych w menu na pasku narzędzi tm261700 0 3 978 15-03-2018, 12:07
Ostatni post: tm261700
  Znikające ikony w paskach narzędzi /Win XP/ wlodluka 3 15 888 14-08-2013, 09:29
Ostatni post: wlodluka
  Paski narzędzi - błąd Rayo 3 14 756 23-04-2011, 14:01
Ostatni post: borys
  niedogodność paska narzędzi tomalos 0 7 594 29-10-2010, 15:22
Ostatni post: tomalos

Skocz do: