Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe wersje Qgis nie chcą działać
24-11-2010, 00:10,
#1
Exclamation  Nowe wersje Qgis nie chcą działać
Witam
Ostatnio nie mogę uruchomić programu Qgis w wersji 1.5.0 ani nowszej gdyż próba ich włączenia skutkuje błędem i pokazaniem poniższego komunikatu :
Kod:
---------------------------
qgis.exe - Nie znaleziono porządkowej
---------------------------
Nie znaleziono porządkowej 3109 w bibliotece dołączanej dynamicznie LIBEAY32.dll.
---------------------------
OK  
---------------------------
co ciekawe Qgis Mimas i Enceladus uruchamiają się bez przeszkód ??
Co może być przyczyną takiego stanu i jak to naprawić - przeinstalowanie programu w wersji 1.5.0 jak również dzisiejsze zainstalowanie 1.6.0 nie rozwiązało problemu? Ktoś może wie jak to ugryźć ?
24-11-2010, 00:44,
#2
RE: Nowe wersje Qgis nie chcą działać
Witaj,

rozumiem, że to na Windowsie. A jaki instalator? OSGeo4W czy standalone?
Milena Nowotarska
Zespół Rozwojowy QGIS
24-11-2010, 10:56,
#3
RE: Nowe wersje Qgis nie chcą działać
Witam.
Miałem podobny problem pod Windowsem związany z brakiem możliwości uruchomienia Qgis ze względu na niewłaściwy plik *.dll o innej nazwie (aktualnie już nie jestem sobie w stanie przypomnieć o jaki plik chodziło).
Rozwiązałem sprawę w następujący sposób:
1. Ściągnąłem z internetu aktualną wersję pliku, którego nazwa wymieniona została w komunikacie o błędzie (w praktyce wybrałem plik o największym rozmiarze Wink). Ten sam plik w zależności o daty jego powstania miał różną wielkość.
2. Odnalazłem na dysku twardym komputera miejsce lokalizacji tego pliku (jeśli chodzi o pliczek, o którym Ty piszesz to jego lokalizacja u mnie wygląda następująco: C:OSGeo4Win).
3. Zrobiłem kopię zapasową tego pliku (na wszelki wypadek - skopiowałem go w inne miejsce).
4. Usunąłem przedmiotowy plik z dysku twardego.
5. W miejsce usuniętego pliku skopiowałem plik ściągnięty z internetu.
6. Qgis zaczął działać.

Opisane powyżej czynności wykonywałem przy zamkniętym programie Qgis. Nie mam pojęcia czy to jest wymagane ale po wszystkim (przed ponownym uruchomieniem Qgis), biorąc pod uwagę me "doświadczenie" z Winowsmi ponownie uruchomiłbym komputer.

Pozdrawiam życząc powodzenia.
cezar.
24-11-2010, 23:36, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2010, 23:39 {2} przez Swat.)
#4
RE: Nowe wersje Qgis nie chcą działać
Mój system operacyjny to Windows Vista, Qgis 1.5.0 instalowałem z wersji standalone a Qgis 1.6.0 za pomocą OSGeo4W express install.
Dziękuję za pomoc. Idąc tropem biblioteki libeay32.dll zmieniłem jej nazwę na libeay32_temp.dll w katalogu systemowym Windows i po tej operacji Qgis 1.6.0 odpalił się poprawnie natomiast wersja 1.5.0 nadal nie chce, zmienił się tylko numerek błędu "porządkowej". Podmiana wadliwej biblioteki w katalogu Qgis tethys nic nie dała więc walczę z tym nadal.
Pozdrawiam Swat.
06-05-2011, 09:39,
#5
RE: Nowe wersje Qgis nie chcą działać
Podłączę się do wątku.
Instaluję QGIS 1.7.0 na XP professional x64 z instalatora OSGEO4W. Zostałem niemile zaskoczony, bo podczas uruchomienia wołał o dodatkowe biblioteki. Doinstalowałem je tym samym instalatorem... I do dodaniu kolejnej: klops - komunikat w załącznikuSad

Ktoś się orientuje co to może być?


Załączone pliki Miniatury
   
07-05-2011, 08:25, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2011, 08:35 {2} przez cezar.)
#6
RE: Nowe wersje Qgis nie chcą działać
Cześć.
Coś jest na rzeczy. Po ostatniej aktualizacji poprzez instalator OSGEO4W także i ja miałem kłopot z uruchomieniem Qgis. Pracuje na WinXP x32, a wersja programu, której używam to Quantum GIS1.7.0-Wrocław, rewizja 15861M. U mnie program wołał o dwie dodatkowe bibloteki: libintl-8.dll oraz libiconv-2.dll. Ściągnąłem te pliki z sieci, umieściłem w katalogu C:WindowsSystem32 i program zaczął uruchamiać się poprawnie. Sprawdź może tą metodą, ściągnij biblioteki o jakie woła program i wrzuć je do Windowsa. Poniżej biblioteki, których potrzebowałem ja.
Pozdrawiam.
cezar

Mam jakiś problem z załączeniem zipa, którego sobie przygotowałem. Dla zainteresowanych zostaje więc ściągnięcie tego co trzeba bezpośrednio z sieci.
16-05-2011, 21:21,
#7
RE: Nowe wersje Qgis nie chcą działać
Wie ktoś może co się stało z wersją 1.7 QGIS na OSGEO? Od jakiegoś czasu jako wersja rozwojowa jest dostępna wersja 1.8, a jako stabilna 1.6.0-7.
Wersja 1.7 zniknęła...
17-05-2011, 09:38,
#8
RE: Nowe wersje Qgis nie chcą działać
1.7 jest gotowa, ale jeszcze nie została ostatecznie zapakowana i opublikowana. Natomiast w chwili zamknięcia wydania 1.7, numerek linii rozwojowej (Trunka) już przeskoczył na 1.8.
18-05-2011, 13:05,
#9
RE: Nowe wersje Qgis nie chcą działać
Witam,

Coś złego dzieje się (w moim odczuciu) z dystrybucją dla qgis'a 1.6 dla zwykłych użytkowników Windows 7. Jak mogłem się zorientować to jest ostatnia oficjalna dystrybucja. I tak:

1. Adres: http://download.osgeo.org/osgeo4w/osgeo4w-setup.exe nie odpowiada. (Komunikat: The connection was reset. Powtórka kończy się tym samym.)

2. Adres: http://qgis.org/downloads/QGIS-OSGeo4W-1...etup-2.exe działa.

Prawie na samym końcu instalacji pojawia się wiersz z komunikatem , że proces nie może czegoś tam... (Okno, w którym go widzimy, znika zbyt szybko. Gdzie jest logowany?! W załączonym log'u nie widać tego komunikatu!)

Po takim zainstalowaniu na Windows 7 Home Premium i tuż po uruchomieniu qgis'a 1.6 pojawia się komunikat o braku entry point'a w xerces-c_2_7.dll. Sztuczka z kopiowaniem pliku do c:WindowsSystem32 nie zmienia sytuacji - komunikat dalej pojawia się.
Stąd - ostatnia stabilna/oficjalna dystrybucja qgis'a 1.6 nie działa na maszynach 64 bitowych. Przekierowania, które wykonuje warstwa SysWoW64 jakoś nie dają rady z qgis 1.6 albo instalacja jest wadliwa i chyba tu jest "pies pogrzebany".

Z moich doświadczeń, ta sama wersja:
- na Windows XP (na innej maszynie) działa bez problemu;
- na Ubuntu 10.04, także (na innej partycji na tej samej maszynie, na której jest Windows 7 ).

Ten wątek, według mnie, nie został wyjaśniony i problem pozostaje.
Czy ktoś mógłby poratować mnie i resztę użytkowników, którzy nie są w stanie przejść przez zawiłości budowania instalki we własnym zakresie?

Na razie korzystam z qgis 1.4, który działa na Windows 7, ale dystrybucja ta jest, po pierwsze, już trudno dostępna, a po drugie: Gdzie ten "King size dla każdego" ;-) ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję w imieniu użytkowników w podobnej sytuacji,

Apostol

P.S.


Załączone pliki
.zip   postinstall.zip (Rozmiar: 1,23 / Pobrań: 0)
18-05-2011, 13:56,
#10
RE: Nowe wersje Qgis nie chcą działać
Wydaje mi się, że w związku z wypuszczaniem nowej wersji stabilnej są problemy z instalowaniem przez instalator osgeo4w. Mam nadzieję, że są chwilowe.
- w domu na win7 home premium nie miałem problemów (upgrade)
- w pracy na xp x64 mam problemy z różnymi bibliotekamiSad


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  qgis 2.18 nowe algorytmy hotlos 5 18 495 14-11-2016, 20:44
Ostatni post: tomalos
  Jak ściągnąć starą wersję qgis ? Mazur 4 15 520 02-11-2016, 23:08
Ostatni post: Italiano
  Przestały działać niektóre WMS/WMTS? tomalos 2 12 151 13-08-2016, 10:02
Ostatni post: tomalos
  Nowe wersje QGIS i nieaktywne opcje tomalos 2 14 998 02-12-2010, 12:31
Ostatni post: tomalos

Skocz do: