Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc SVG
22-10-2011, 19:24,
#1
Pomoc SVG
witam,

nadal mam problem z nałożeniem symboli na mapę. Proszę o udostępnienie pliku SVG, chodzi mi o prosty trójkąt niebieski dla wzrostu i czerwony odwrócony dla spadku. Chciałabym również uzyskać informację jak krok po kroku mogę taki plik dodać. Niestety dotychczas nie udało się tej operacji zakończyć sukcesem.
Proszę o pomoc i wyrozumiałość.

Pozdrawiam,
Natalia
22-10-2011, 20:46,
#2
RE: Pomoc SVG
Natalia,
W załączeniu masz pierwszy z plików SVG.

1. Stwórz sobie swój folder z symbolami SVG i wgraj tam ten plik. Rozpakuj go.

2. Musisz poinformować QGIS gdzie ma szukać dodatkowych symboli, wskazując mu ten nowy folder.
Opcje > Renderowanie > Ścieżki do SVG

3. Pozostaje wykorzystać ten plik.
W stylu warstwy przełącz na nowe style.
Klawisz Zmień.
Zmieniasz Typ symbolu na Znacznik SVG.
I gotowe.

Spróbuj pobawić się w Inkscape z tym plikiem. Drugi trójkąt możesz zrobić na kilka sposobów. Na przykład modyfikując (obracając) ten pierwszy.


Załączone pliki
.zip   triangle-blue.svg.zip (Rozmiar: 1,22 / Pobrań: 8)
22-10-2011, 20:52,
#3
RE: Pomoc SVG
Witam,
dziękuję bardzo za odpowiedź i cierpliwość.

Widzę, że załącznik nie został załączony. Proszę o załączenie. Wybiegam z pytaniem, czy pliki SVG po obrocie QGIS w wydruku nie wracają do swojego pierwotnego położenia?
22-10-2011, 20:59,
#4
RE: Pomoc SVG
Okazało się, że plików SVG nie można dodawać do postów. Już to zmieniłem, ale w miedzyczasie wrzuciłem *.zip.

Pytania przyznam że nie rozumiem Sad
Pliki SVG same z siebie nie ulegają zmianie.
24-10-2011, 10:18,
#5
RE: Pomoc SVG
Natalio, z poprzednich wątków pamiętam, że masz problemy z obrotem symboli w QGIS. Pomysł ze stworzeniem odrębnych symboli w odrębnych plikach pojawił się po to aby ten problem obejść. Jak już będziesz miała odwrócony symbol zapisany w odrębnym pliku (normalny już masz od Roberta) to nie trzeba będzie nic obracać w QGIS, wiec problemu nie będzie.
28-10-2011, 21:48,
#6
RE: Pomoc SVG
Witam,
rozwiązanie jest dużo prostsze i dostępne dla wersji QGIS 1.6, otóż wystarczy wykorzystać czcionkę, gdzie występują trójkąty.

W ten sposób omijamy problem związany z obrotem.

Pozdrawiam,

Natalia


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Znaczniki SVG w Qgis Dufour wojtek 0 7 342 02-01-2014, 11:44
Ostatni post: wojtek
  konwersja SVG+XML na SHP Kristoforos 1 17 273 08-12-2009, 16:56
Ostatni post: borys

Skocz do: