Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z warstwą tekstową
09-12-2010, 00:28,
#1
Problem z warstwą tekstową
Witam Was Forumowicze. Jestem nowym użytkownikiem tego forum, ale pewnie sporo będę się tu pokazywał, bo piszę pracę dyplomową z użyciem QGis-a. Mam mały problem. Tworzę opracowanie tematyczne, którego podkładem jest kilka warstw TBD dodanych do QGis-a w postaci Shapefilów. Są tam m.in. warstwy tekstowe, które wyświetlają mi się jako linie a nie teksty. Próbowałem wiele ale nic z tego nie wyszło dlatego zwracam się na forum z pytaniem czy ktoś może miał ten problem i sobie jakoś z tym poradził? Dodam, że w Arc wszystko działa i próbowałem na dwóch wersjach QGis i nic.
09-12-2010, 16:41,
#2
RE: Problem z warstwą tekstową
Nie bardzo rozumiem, możesz dokładniej opisać jak wyświetla się problematyczny .shp w QGIS a jak powinien się wyświetlać? Może jakiś zrzuty ekranu z QGIS i Arc?
09-12-2010, 23:07,
#3
RE: Problem z warstwą tekstową
Chyba próbujesz dodać do QGIS warstwy, które w ArcGIS mają typ "annotations". Dobrze myślę? QGIS tego nie łyknie bo to wewnętrzny wymysł esri... W QGIS są narzędzie do etykietowania. Nie tak zaawansowane jak annotations, ale coraz lepszeSmile
10-12-2010, 00:37,
#4
RE: Problem z warstwą tekstową
Myślę, że kolega Odoakr ma rację. A w celu wyjaśnienia mam warstwę np. Opisy_komunikacja, Opisy_zbiorniki wodne, które w Arc wyświetlają się jako np. ul. Warszawska, jez. Długie. i wstawione są w odpowiednich miejscach na mapie. W QGis nie widać żadnych tekstów na mapie, jedynie wstawienie jest dobre(prawidłowe miejsce wstawienia). Zamiast tekstów są linie proste, co ciekawe o takiej długości jaki szeroki powinien być tekst. Zastanawia mnie to, bo z TBD prawie połowa warstw to opisy i QGis tego nie łyka. Może faktycznie ESRI coś wymyśliło znowu.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wartswa tekstowa z pliku csv stworek 7 2 491 28-12-2022, 12:31
Ostatni post: stworek

Skocz do: