Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z CLC
12-12-2010, 23:43,
#1
Problem z CLC
Witajcie,
mam dwa problemy związane z pracą na Corine Land Cover, mianowicie:
1. gdzie mogę znaleźć warstwę obrazującą obszary województw, która pozwoliłaby mi przyciąć CLC do obszaru np. Wielkopolski?
2. w jaki sposób przyciąć CLC do obszaru mojej własnej warstwy, zdigitalizowanej na podstawie geoportalu, czy google earth?

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam
13-12-2010, 15:24,
#2
RE: Problem z CLC
Ad1 nie wiem czy gdzieś są dostępne za free prawidłowe wektorowe granice województw. Znam tylko takie dość mocno zgeneralizowane. Niby geoportal udostępnia PRG w postaci WSF ale jakoś nie mozna tego podłączyc
Ad2 Narzędzie geoprocesingu -> przytnij
13-12-2010, 16:30,
#3
RE: Problem z CLC
Państwowy rejestr granic z WFS Geoportalu znajdziesz tu link, niestety jest zgeneralizowany, ale może się nadać, zależy do czego potrzebujesz.
13-12-2010, 16:58, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2010, 17:00 {2} przez Saint.)
#4
RE: Problem z CLC
Dziękuję za pomoc.
Zasadniczo poprzednio powinienem bardziej doprecyzować swoje drugie pytanie - mianowicie dodaje warstwę CLC, na to nakładam moją warstwę, którą zdigitalizowałem na podstawie google earth, korzystam z funkcji 'przytnij' w narzędziach geoprocesingu, wyskakuje mi błąd:
"Utworzono wyjściowy Shapefile:
C:/Documents and Settings/Admin/Pulpit/QGIS/przytnij.shp

Uwagi:
Niezgodność układów współrzędnych: Warstwy posiadają inne układy współrzędnych, wyniki mogą być błędne.Części geometrii może brakować lub mogą być uszkodzone.

Czy mimo to chcesz dodać utworzoną warstwę do mapy?"

wynikowy plik jaki otrzymuję jest.. pusty. czysta biel, bez żadnych poligonów.
I nie bardzo wiem z której strony to ugryźć..
13-12-2010, 17:01, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2010, 17:10 {2} przez Odoakr.)
#5
RE: Problem z CLC
EDYCJA: Ech. Spóźniony o 3 minuty...


1) Mocno zgeneralizowane dane tu: http://www.maplibrary.org/stacks/gadm/POL/index.php
2) QGIS: Wczytujesz warstwę CLC (poligon), obszar administracyjny (poligon) i wektor -> narzędzie geoprocessingu -> przytnij.

Odnośnie problemu.

Musisz zdecydować się na jeden układ współrzędnych przed geoprocessingiem.
Jak masz QGIS wżej niż 1.4.0 prawyklik na warstwie -> zapisz jako i tam wybierz układ współrzędnych.

Wczytaj nowo utworzony plik i działaj.
13-12-2010, 17:14,
#6
RE: Problem z CLC
Już rozwiązałem problem.
Moja warstwa była w układzie WGS84, zapisałem CLC również w tym układzie i wszystko działa.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.


Skocz do: