Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Nie mogę wczytać warstwy"... ani projektu
04-01-2011, 10:22, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2011, 11:53 {2} przez tomalos.)
#1
"Nie mogę wczytać warstwy"... ani projektu
QGIS 1.7, Ubuntu 10.04 i 10.10
Od kiedy pojawił się QGIS 1.6 jako stabilny to wydanie niestabilne cierpi na pewną przypadłość (przynajmniej u mnie). Otóż przy próbie otworzenia projektu w którym jakaś warstwa przestała istnieć/została przeniesiona/zmieniono jej nazwę to QGIS nie wczytuje też pozostałych warstw projektu. Dotychczas można było anulować wczytywanie tych warstw, których program nie może znaleźć. Teraz jeśli nie wskaże mu się zaginionych warstw to nie wczytuje też pozostałych. Było to dość irytujące ale radziłem sobie z tym podając po prostu pierwszego lepszego .shp. Problem zaczyna się jak tych warstw brakuje więcej (co akurat mi się ostatnio nie zdarzało) albo jak nie można połączyć się z warstwą z bazy postgis - w takim wypadku projekt się nie wczyta bo nie ma możliwości odszukania warstwy, wyskakuje tylko komunikat.
Też macie taką przypadłość? Dotyczy ona też wersji 1.6? Występuje pod Windows?
04-01-2011, 11:42,
#2
RE: "Nie mogę wczytać warstwy"... ani projektu
Potwierdzam, QGIS 1.6 Windows.
Okienko z błędem nie wyświetla nawet nazwy warstwy, której brakuje, co uniemożliwia dokonanie poprawek (bo nie wiadomo gdzie poprawiać).
05-01-2011, 08:50,
#3
RE: "Nie mogę wczytać warstwy"... ani projektu
U mnie jest trochę inaczej, jak brakuje warstwy z bazy Postgis to wyskakuje komunikat o braku dostępu do warstwy i po kliknięciu "ok" otwiera się projekt, ale bez warstw. Jak brakuje warstwy z pliku, np. jakiegoś .shp, to wyskakuje komunikat o błędzie wczytywanie projektu "Nie mogę otworzyć jednej lub więcej warstw. Poszukać brakujących warstw?" Po kliknięciu "Anuluj" projekt wczytuje się bez warstw, po kliknięciu "Ok" wyskakuje okienko pozwalające na wskazanie brakującej warstwy.

Wydawało mi się, że ten błąd zostanie szybko naprawiony, bo w poprzednich wersjach QGISa nie było tego problemu, ale po jak na razie nic się nie zmieniło. Chyba, że to nie błąd i jest w tym jakaś ukryta mądrość, której ja jeszcze nie odkryłem Smile


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie można wczytać wtyczki 'processing' Konrad 3 5 200 27-10-2020, 10:07
Ostatni post: Konrad
  Projekt/warstwy WMS - serwer nie odpowiada tm261700 1 5 642 18-09-2018, 12:21
Ostatni post: tm261700
  Jak wczytać tajemnicze współrzędne? tomalos 8 35 581 05-01-2011, 22:39
Ostatni post: tomalos
  Vmap L2 - jak wczytać do QGISa? Rayo 8 39 774 12-01-2010, 13:57
Ostatni post: Rayo

Skocz do: